Borgers CS postaví ve Volduchách logistickou halu

Borgers CS postaví ve Volduchách logistickou halu Redakce vydáno dne 5. dubna 2018

Společnost Borgers CS, výrobce textilií a výlisků pro osobní automobily, investovala dosud na Rokycansku přes 5,5 miliardy korun. Příští rok postaví ve Volduchách logistickou halu za více než 300 milionů korun. Nová hala má být zprovozněná od začátku roku 2020.

Podnik s téměř 3000 zaměstnanci, který má ještě závody v nedalekých Rokycanech, Hrádku a ve Stupně, loni utržil přes 6,6 miliardy korun, což je za posledních pět let nárůst o 40 procent.

Mateřský Borgers SE & Co. z německého Bocholtu loni rozhodl, že výroba v českých závodech bude do roku 2020 silně automatizována. Robotizací bude snižován stav agenturních pracovníků, kteří nejsou k dispozici. První robotická zařízení nejnovější generace jsou v Rokycanech. Také ve Volduchách už je nová linka na výrobu netkaných textilií za více než 300 milionů Kč. Se schopností zpracovat 1,5 tuny materiálu za hodinu patří mezi nejmodernější v Evropě.

Společnost denně vyrábí přes 200.000 dílů textilního obložení pro osobní automobily, které naplní přes 110 kamionů. Sklady v závodech musely ustoupit výrobě pro BMW a Mercedes. V roce 2014 si musela firma pronajmout externí sklady v Prologis Parku ve Štěnovicích u Plzně, kam převáží hotové výrobky ze všech závodů a odtud je expeduje zákazníkům.

K nové hale společnost postaví samostatnou silnici s odstavnými místy pro kamiony. Tím výrazně zlepší současnou situaci, kdy tam čekající kamiony často komplikují místní provoz.

Automatizaci a robotizaci má podpořit také významné zjednodušení logistických toků. Cílem je, aby všechny výrobní závody mohly expedovat zboží přímo zákazníkům a výrobky nemusely být překládány ve Štěnovicích. 

 Společnost Borgers CS je dlouhodobě největším zaměstnavatelem na Rokycansku.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.