Aero Vodochody po 20 letech prodává nové letouny do zahraničí

Aero Vodochody po 20 letech prodává nové letouny do zahraničí Redakce vydáno dne 11. dubna 2018

Čtyři letouny L-39NG si koupí africký stát Senegal. Hodnotu kontraktu firma neuvedla.

"Letoun L-39NG představuje budoucnost Aera Vodochody, které vyrábí své vlastní letouny již od roku 1919. L-39NG vychází z úspěšného aerodynamického konceptu stávajících L-39, je ovšem vyroben za použití nových technologií a obsahuje moderní systémy," uvedl prezident Aera Vodochody Giuseppe Giordo. Aero Vodochody podle něj má v současné době v pokročilé fázi další dva kontrakty na nové letouny L-39NG.

V lednu Aero Vodochody zahájilo provoz linky na před-sériovou výrobu letounů L-39NG, v rámci níž montuje první čtyři letouny. První a čtvrtý letoun poslouží k letovým zkouškám, druhý vyrobený kus bude připravený pro statické zkoušky a třetí pro únavové zkoušky. První let předsériového letounu L-39NG je naplánovaný na konec roku 2018. Dodávky letounů zákazníkům by měly započít v roce 2020.

Aero je největším výrobcem letecké techniky v ČR. Zabývá se vývojem, výrobou, prodejem a servisem vojenské i civilní letecké techniky. Kromě vlastních letadel se podílí například na vývoji a výrobě křídla malých dopravních letounů typu CSeries Bombardier a vývoji a výrobě komponent pro vojenský dopravní letoun KC-390 Embraer. Dodává také kokpity pro vrtulníky UH-60M Black Hawk.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.