Koyo Bearings poprvé utržila přes miliardu Kč

Koyo Bearings poprvé utržila přes miliardu Kč Redakce vydáno dne 30. dubna 2018

Společnost Koyo Bearings ČR, která v Olomouci vyrábí ložiska pro automobilový průmysl, v účetním roce 2017/2018 do konce března zvýšila tržby na rekordních 1,016 miliardy korun.

"Naše výroba rostla o deset procent, což ale v důsledku silnější koruny odpovídalo růstu tržeb jen okolo šesti procent. Jsme na samé hraně výrobních kapacit, ale pro tento rok počítáme ještě s o něco rychlejším růstem tržeb i produkce. V dalších letech čekáme mírné zpomalení v naší firmě i v celém automobilovém průmyslu," uvedl ředitel společnosti Petr Novák.

Kvůli možnému poklesu výkonnosti tradičního automobilového průmyslu se pracovníci v olomoucké továrny Koyo nyní zaměřují i na nové obory, jako je výroba komponent pro elektromobily. V letošním roce začali vyrábět ložisko do nového elektromobilu Jaguar.

Společnost Koyo Bearings ČR chce do roku 2021 investovat do modernizace a rozšíření svého závodu v Olomouci další miliardu korun. Součástí chystaných investic je také stavba nové výrobní haly. 

Firma od roku 2001 investovala v Olomouci celkem 1,2 miliardy korun. Například v letech 2014 a 2015 zprovoznila čtyři nové výrobní linky za 100 milionů korun, které mají roční kapacitu 3,3 milionu ložisek. Další tři linky za 60 milionů korun byly zprovozněny v roce 2016. Loni bylo zahájeno výběrové řízení na další linku za 40 milionů korun, která bude vyrábět ložiska pro automobilku Porsche.

Mezi hlavní zákazníky společnosti Koyo Bearings ČR patří automobilky Mercedes-Benz, Volkswagen a Jaguar Land Rover.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.