Siemens Trutnov rozšiřuje výrobu

Siemens Trutnov rozšiřuje výrobu Redakce vydáno dne 21. května 2018

Německý koncern Siemens rozšiřuje v závodě v Trutnově nákladem zhruba půl miliardy korun produkci o program výroby startérů elektromotorů. Novou výrobu podnik připravoval od roku 2014.

Dosavadní náklady na zavedení výroby startérů dosáhly asi 300 milionů korun, dalších zhruba 200 milionů korun půjde v příštím období do rozšíření výroby o další modely a typy startérů. 

Takzvané softstartéry elektromotorů jsou novou výrobou v koncernu Siemens a jsou součástí strategie koncernu při přechodu na digitální platformu Průmysl 4.0. Komunikaci celé linky digitálně řídí centrální jednotka, část výroby dělá robotické pracoviště. Každý výrobek je originál. Zatím linku sofstartérů obsluhuje pět lidí, bez využití digitálních technologií by jejich počet musel být zhruba trojnásobný.

Pro rozšíření výroby bude závod do konce příštího roku potřebovat asi 80 až 100 nových zaměstnanců, z nichž asi čtvrtina by měla najít práci na startérech. 

Investice v Trutnově je součástí plánu koncernu Siemens investovat v Česku v letech 2017 až 2024 více než sedm miliard korun do rozšíření a modernizace závodů. Společnost by měla vytvořit přes 1800 nových pracovních míst.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.