Brose investuje na Slovensku do rozšíření výroby

Brose investuje na Slovensku do rozšíření výroby Redakce vydáno dne 19. června 2018

Německá skupina Brose investuje 57,4 milionu eur (1,5 miliardy Kč) do rozšíření výroby automobilových součástek ve své továrně na Slovensku. Investice do roku 2022 vytvoří v regionu s nízkou mírou nezaměstnanosti 350 pracovních míst.

Brose plánuje ve svém závodě v Prievidzi více než zdvojnásobit kapacitu výroby ovladačů oken a podobných produktů, rozšířit výrobní portfolio o motorky pro elektrickou parkovací brzdu a vybudovat nové centrum výzkumu a vývoje.

Slovenská vláda již v roce 2015 přiznala skupině Brose pobídky v hodnotě 10,6 milionu eur (272 milionů Kč) na výstavbu zmiňovaného závodu.

Slovensko je v přepočtu na obyvatele největším výrobcem automobilů na světě. V zemi montují vozidla automobilky Kia, PSA a Volkswagen, na které je navázána řada slovenských výrobců součástek. Novou továrnu v zemi staví britská automobilka Jaguar Land Rover.

Skupina Brose podniká i v České republice. Letos v dubnu otevřela v Ostravě servisní středisko počítačových služeb, v Kopřivnici a Rožnově pod Radhoštěm zase provozuje továrny na výrobu hlavně sedadlových systémů a zámkových systémů dveří.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.