Zlínské firmě TAJMAC-ZPS loni rostly tržby

Zlínské firmě TAJMAC-ZPS loni rostly tržby Redakce vydáno dne 24. července 2018

Zlínské společnosti TAJMAC-ZPS, která vyrábí obráběcí centra a vícevřetenové automaty, loni mírně vzrostly tržby na 1,464 miliardy korun. Je to 5,6 milionu korun více než v předchozím roce.

"Z hlediska obchodního byl hospodářský rok 2017 dalším rokem, v němž kapacity společnosti nestačily uspokojit poptávku po našich výrobcích. Je to dáno obecně příznivým vývojem ekonomiky na většině klíčových trhů, na nichž působíme, a dále taky faktem, že řada našich výrobků vyhovuje parametrům průmyslu 4.0, tedy bezobslužné výrobě napojené na řídící platformu uživatele," píše se ve výroční zprávě.

"Podařilo se kompenzovat růst mezd, který je bohužel v posledních letech hnaný nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců na trhu práce. A povedlo se rovněž kompenzovat ještě výraznější růst odpisů, kdy rozdíl oproti předchozímu období činil více než 14,5 mil. Kč. To je dáno výrazně vyšší mírou investic, směřujících zejména do výrobních kapacit společnosti, v hospodářském roce 2017. Tyto investice by měly umožnit růst výkonů v následujících obdobích," uvádí výroční zpráva.

Vzrostl podíl exportu na tržbách, loni činil 65 procent, v roce 2016 to bylo necelých 61 procent, o rok dříve 50 procent. Nejvíce produkce směřovalo loni do Itálie, důležitými trhy jsou také Německo, Indie, USA a Slovensko.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.