Nová válečková ložiska NSK

Nová válečková ložiska NSK Redakce vydáno dne 4. ledna 2019

Společnost NSK publikovala novou brožuru s detaily o řadě válečkových ložisek NUB. Zahrnuje informace o pěti nových velikostech ložisek vhodných pro nejčastěji používané průměry hřídelí u strojů na kontinuální lití.

Válečková ložiska NUB poskytují uživatelům mnoho unikátních předností. Mohou například kompenzovat nejen tepelnou roztažnost hřídele, ale i vyrovnat nesouosost vodicích válců licího proudu až dvanáct úhlových minut. A co je zvláště důležité, na rozdíl od konkurenčních ložisek pro stroje na kontinuální lití, ložiska řady NUB dokážou tyto funkce plnit současně. Válečková ložiska NUB jsou určena specificky pro vysoce náročné aplikace v hutnictví, zvláště u nepoháněných vodicích válců licího proudu v chladicí sekci předlitků, stejně jako v sekci rovnání bram.

Dostupná jsou ložiska o vnitřních průměrech 120, 130, 140, 150 a 160 mm. NSK stále pracuje na vývoji dalších velikostí ložisek této řady, které budou na trh uvedeny v nejbližší době. Ve srovnání s ložisky předchozí generace mohou ložiska NUB dosáhnout až trojnásobné životnosti, a to i v náročných pracovních podmínkách, jimž jsou vystavena ve vodicích válcích licího proudu. Proto tato ložiska pomáhají zajišťovat cenově výhodnou a vysoce produktivní výrobu kontinuálně litých ocelových profilů se sníženými náklady na provoz technologických zařízení. 

Nový leták pro řadu válečkových valivých ložisek je dostupný on-line na www.nsk-literature.com/en/nub-series.


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.