NCG CAM - výkonné a dostupné CAM řešení s širokou škálou operací

Firemní aktuality vydáno dne 15. března 2019

Ideální řešení pro všechny, kteří se zabývají vysokorychlostním obráběním forem, zápustek, prototypů a zaměřují se i na složitou a technologicky náročnou výrobu. To je NCG CAM.

NCG CAM disponuje hlavními atributy, které požaduje každý zákazník. Patří k nim i vysoká kvalita drah nástrojů, jednoduchost používání, rychlost výpočtů, kvalita postprocesorů a cena. Nabízí celou řadu obráběcích strategií od vrtacích a frézovacích cyklů, přes 3D (tříosé obrábění), 3D+2 (víceosé indexované obrábění) nebo 5X (víceosé plynulé obrábění).

Široká škála operací poskytuje uživatelům svobodu ve výběru a umožňuje jim volit například mezi čtyřmi druhy hrubovacích strategií, kombinovat různé algoritmy standardních operací do jedné operace nebo automaticky detekovat neobrobené oblasti. Všechny dráhy nástrojů jsou automaticky hlídány proti kolizi s držákem i dříkem.

Víceosý modul nabízí veškeré potřebné strategie pro řízení nejmodernějších obráběcích strojů, včetně plynulého víceosého hrubování. Víceosé frézování nabízí několik vzorů obrábění, různé možnosti řízení čtvrté a páté osy, optimalizaci posuvů nebo plné šířky řezu. Systém umožňuje rozšířit kontrolu nad průběhem obrábění prostřednictvím strojní simulace.

Adaptivní obrábění

Jednou z největších předností systému NCG CAM, již je potřeba vyzdvihnout, je adaptivní obrábění. Tato inovativní strategie umožní použití optimálních a konstantních řezných podmínek v průběhu celého obráběcího procesu. K výběru je nejen sousledné ale i kombinované obrábění. Adaptivní obrábění snižuje čas hrubovacího cyklu až o 40 %, zatímco životnost nástroje je výrazně zvýšena.

NCG CAM je samostatný CAM systém s velmi užitečnými CAD nástroji. Díky své samostatnosti nenutí uživatele pořizovat nový CAD systém, ani k žádné integraci do stávajícího CAD systému. Nabízí tedy snížení nákladů na software za dodržení požadované funkčnosti.

Plnou podporu produktů včetně distribuce, lokalizace, školení a úprav postprocesorů zajišťuje firma 1C Pro s.r.o. se sídlem v Praze.

www.1cpro.cz

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.