Nová verze NCG CAM s přepracovaným moderním prostředím

Nová verze NCG CAM s přepracovaným moderním prostředím 1C Pro s.r.o. vydáno dne 13. listopadu 2019

V říjnu vyšla nová verze NCG CAM v17, která obsahuje nové a moderní uživatelské prostředí. Největší změnou je přehledně roztříděné rozhraní pásu karet, které nabízí rychlou orientaci mezi potřebnými nástroji, včetně oblíbené bublinkové nápovědy.

Nové rozhraní pásu karet pomáhá uživatelům najít, pochopit a použít nástroje rychleji a přehledněji. Pás karet organizuje jednotlivé nástroje a funkce do série záložek, které jsou přehledně rozmístěny nad pracovním prostředím NCG CAM. Ikony nástrojů byly přepracovány tak, aby působily modernějším dojmem a zdůraznily funkci jednotlivých nástrojů.

Nové rozhraní pásu karet.

Pro stávající uživatele je k dispozici tlačítko, kterým lze prostředí softwaru NCGCAM přepnout zpátky do původního rozhraní. Díky tomu mají stávající uživatelé možnost se s novým prostředím seznámit postupně a nikterak je to neomezuje v práci.

Stávající simulace nástroje je rozšířena o verifikaci polotovaru, která umožní sledovat úběr materiálu v reálném čase. Dále nabízí možnost barevně odlišit sousledné a nesousledné dráhy nástroje nebo detekovat kolize nástroje s polotovarem.

Verifikace polotovaru.

Vylepšení se dočkaly i pevné cykly. Přibyla možnost databáze tvarů děr a složené pevné cykly. Vyšší úroveň automatizace vrtacích cyklů je umožněna díky databázi tvarů děr, která prohledá jakýkoliv model a přiřadí data vrtání na jednotlivé díry.

Kromě toho je nově možné seskupit několik cyklů dohromady a aplikovat je na určitý tvar díry. To vše lze aplikovat pro díry s různou orientací a pokud mají stejný tvar, lze obrobení naprogramovat v jednom kroku.

Mezi další vylepšení patří nové funkce jako detekce kolizí pro 2D konturu, která umožňuje hlídat držák, dřík i břit. Pokud uživatel naprogramuje omylem dráhu s kolizí, NCG CAM automaticky na toto upozorní, dráhu ořeže a obrábí pouze v prostoru, kde je to bezpečné.

Zajímavé mohou být i další novinky – export uživatelského nastavení na nový PC, zrychlení vykreslování rozměrných modelů, projekce 2D hranic na tvarové plochy nebo podpora toroidního nástroje pro operaci Zbytkové dokončování.

O NCG CAM

NCG CAM je samostatný CAM systém, spolupracující s téměř jakýmkoliv CAD systémem, který nabízí bezstarostné HSM obrábění. Drží se koncepce jednoduchosti programování spolu s profesionálními výsledky. Tento systém se může pochlubit celou řadou inovativních funkcí, včetně adaptivního obrábění, automatické detekce kolizí nástroje, precizním zbytkovým hrubováním a pokročilými dokončovacími operacemi.

NCG CAM generuje optimalizované, hladké a tečně napojené dráhy nástroje. Pomáhá tak zvyšovat životnost nástrojů a zaručuje perfektní kvalitu obrobků.

Klíčové prvky:

  • Uživatelský přívětivý – bez zdlouhavého zaškolování a prodlev ve výrobě.
  • Mnoho pokročilých dokončovacích operací, optimalizováno pro HSM obrábění.
  • Rychlé a efektivní hrubovací operace, včetně adaptivního obrábění.
  • Možnost rozšířit o 5osý modul, včetně strojní simulace.
  • Šablony pro vrtací operace, makra.
  • Všechny operace jsou chráněny proti kolizím.
  • Obráběcí procesy asociované vůči obráběné geometrii.
  • Trvalá licence dnes i v budoucnu.

Více informaci naleznete na stránkách www.1cpro.cz nebo www.ncgcam.cz.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.