Námořnictvo USA se rozhodlo pro digitalizaci, pomáhá jim PTC Windchill

Námořnictvo USA se rozhodlo pro digitalizaci, pomáhá jim PTC Windchill AV ENGINEERING, a.s. vydáno dne 20. srpna 2020

Hlavním smyslem digitální transformace amerického námořnictva je zlepšení operační připravenosti, cestou, která k tomuto cíli vede, je využití software PTC Windchill.

Počáteční stav

Kromě potřeby zlepšit operační připravenost požaduje námořnictvo USA také sjednotit staré systémy a nesčetná datová úložiště. Záměrem digitalizace je propojení více než patnácti tisíc uživatelů spolu s rozsáhlou sítí dodavatelů a obrovskou flotilou lodí a ponorek.

Kritéria výběru

Po rozsáhlém procesu vyhodnocování vybral námořní systém (NAVSEA - pobočka amerického námořnictva) PLM řešení Windchill od společnosti PTC, z celé řady dalších nabízených řešení. Mezi klíčové důvody výběru patřila technologická zdatnost, certifikovaná cloudová infrastruktura, výkonné možnosti spolupráce a komplexní pracovní postup řešení Windchill, který bude provozován v režimu SaaS (software as a service).

Řešení

Řešení Windchill SaaS pro americké námořnictvo bude zajišťovat zabezpečení FEDRAMP a ministerstvo obrany s dopadem úrovně 5. Windchill umožní námořnictvu optimalizovat náklady životního cyklu vojenské techniky a maximalizovat provozní dostupnost produktových dat a analytických služeb. Windchill bude poskytovat podporu ve třech primárních oblastech:
• Navy Product Data Management (NPDM) - Spravuje více konfigurací, udržuje a poskytuje komplexní přístup ke všem komponentám starších a budoucích standardních datových balíčků systému Navy Weapon System (TDP).
• Společný model připravenosti námořnictva (NCRM) - Analyzuje, reportuje, předpovídá a optimalizuje připravenost zbraňového systému a náklady na operace v průběhu životního cyklu.
• Nástroj Navy Data Acquisition Requirements Tool (NDART) - Standardizuje běžná data, požadavky a přístupy k získávání technických a produktových dat.

Přednosti řešení PTC Windchill

Windchill, přední PLM systém, poskytuje konsolidované, aktuální digitální vlákno informací o výrobku, včetně dalších souvisejících informací. Vysoce konfigurovatelné aplikace Windchill, určené k okamžitému nasazení bez zdlouhavých implementací, umožňují zákazníkům rychlejší přístup k aktuálním produktovým informacím, které jsou v danou chvíli vyžadovány. Díky PLM systému Windchill jsou uživatelé v celém podnikovém řetězci schopni dynamicky pracovat s daty ve 3D - jak na obrazovce, tak prostřednictvím rozšířené reality. Díky možnostem nasazení, včetně cloudu a provozu on-premise, má Windchill flexibilitu, výkon a rozsah, který společnosti vyžadují, aby byly špičkami ve svých oborech. Pro tyto schopnosti je PLM systém Windchill opakovaně oceňován nezávislými analytickými firmami.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.