Jsme největší strojírenský web
Oslavte s námi víc než 142 tisíc návštěv a 752 tisíc zobrazených stránek za měsíc leden! Máme pro vás dárek...

Vyšší výkon a všestrannost při frézování

Vyšší výkon a všestrannost při frézování CERATIZIT Česká republika s.r.o. vydáno dne 23. listopadu 2020

Špičkové univerzální frézy nové generace WNT SilverLine od firmy CERATIZIT garantují vyšší řezné parametry a delší životnost.

Řada fréz WNT SilverLine patří mezi nejpoužívanější frézovací nástroje od společnosti CERATIZIT, a to díky své kvalitě, výkonu a především všestrannosti použití. Jejich nové generace se v dosud v nebývalé míře zaměřují na obráběcí výkon. Cílem vývojářů bylo zvýšit produktivitu i efektivitu frézy a zlepšení bezpečnosti procesu. Díky aplikaci osvědčeného povlaku Dragonskin a optimalizované geometrii můžete nyní ještě efektivněji obrábět celou řadu materiálů. Univerzálnost a všestrannost v mnoha aplikacích je s použitím těchto fréz vysoce flexibilní a nevyžaduje tak velké portfolio nástrojů na skladě uživatelů. SilverLine se v mnoha případech může stát první volbou pro široký rozsah obráběných materiálů.

Vyšší rychlost, delší životnost 

Pokud rádi používáte frézy WNT Silver-Line a jste s nimi spokojeni, pak si tuto řadu po její inovaci jistě oblíbíte ještě více. Výsledky četných a několik měsíců trvajících testů v technickém centru CERATIZIT a ostrých provozech výrobních podniků potvrdily, že nový Silver- Line dosáhl delší životnosti i při vyšších řezných parametrech. Výsledkem byla vyšší životnost nástrojů o 30 až 40 %, při zvýšené řezné rychlosti o 20 až 30 %. Testovalo se v různých materiálech od běžných ocelí až po ušlechtilé a vysoce legované oceli a slitiny. Nové nástroje SilverLine při testech navíc prokázaly další významný uživatelský benefit v podobě nižší hlučnosti a zatížení stroje. 

Znatelné rozdíly 

Jak je možné, že nová generace Silver-Line dosahuje tak skvělých výsledků, přičemž se nové a původní frézy SilverLine na první pohled téměř neliší? Přestože jsou rozdíly malé a pro laika téměř neviditelné, mají významný dopad na konečný výsledek. Nové frézy mají například optimalizovanou geometrii břitu, která zajišťuje snadnější a rychlejší odchod třísky. Vytváření tepla na nástroji je proto sníženo a nástroj je méně náchylný k opotřebení. Modifikovaná geometrie chrání před vznikem vibrací při velkém opásání či velkém vyložení a předchází vylomení břitů.

Ochrana proti opotřebení 

Z hlediska stability zaujme nový SilverLine v každém detailu. Zesílený průměr jádra zvyšuje pevnost o úžasných 50 % ve srovnání s předchozí generací. Povlak Dragonskin s účinnou ochrannou vrstvou navíc chrání SilverLine před dalšími vlivy opotřebení. Vícevrstvý povlak se vyznačuje vysokou teplotní odolností a umožňuje dosažení výjimečné životnosti i při suchém obrábění, nejlépe s přívodem stlačeného vzduchu. 

Rozšíření programu

Součástí inovace je i rozšíření současné produktové řady SilverLine, tak aby uživatelé mohli pokrýt co nejširší rádius aplikací. K dispozici je větší výběr průměrů, více typů a stopky v provedení HA i HB. Více typů je spojeno s širším portfoliem geometrií, rozšířené o geometrie HPC pro plné frézování, geometrie pro dokončovací a hrubovací geometrie s děleným ostřím pro kratší třísky a nižší zatížení stroje. Ve výběru jsou i frézy s vnitřním kanálkem pro přívod kapaliny či stlačeného vzduchu přímo do místa řezu.

SilverLine je v sortimentu od roku 2006 a dosud byla optimalizována pouze rozšiřováním. Úspěšnou inovací bylo dosaženo předem stanoveného cíle a současná generace může v daném konkurenčním prostředí zaujmout první místo. Přesvědčí výkonem, životností, univerzálností a také svým krásným stříbřitým vzhledem, za kterým stojí unikátní povlak Dragonskin. Nová generace SilverLine je k dispozici od ledna 2020 současně s katalogem Up2Date Ceratizit. Pro více informací se obraťte na techniky společnosti CERATIZIT, či webové stránky cuttingools.ceratizit.com, kde najdete kromě přehledu i technické informace a produktové video. 

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.