CNC Router – obrábění deskových materiálů

CNC Router – obrábění deskových materiálů Raptor Technologies s.r.o. vydáno dne 9. března 2021

Portálová fréza neboli CNC router je obráběcí stroj, který je vhodný na deskové materiály, jako je dřevo, plast, hliník a další. Pro svou variabilitu je CNC router velmi žádaný jak u drobných živnostníků, kteří chtějí více automatizovat svoji výrobu, tak u velkých výrobních společností řešících produktivitu výroby.

Deskový materiál může být na pracovní ploše upnut manuálně pomocí například „T“ drážek nebo může být CNC router vybaven vakuovým stolem s vývěvou. Obrábění deskového materiálu zajišťuje fréza upnutá do výkonného vřetena, které může být vybaveno automatickou výměnou nástrojů pro snadnější obsluhu stroje. V případě nároku na složitější obrábění může být CNC router v pětiosém provedení a toto řešení umožňuje vřeteno polohovat ve všech směrech. Při procesu obrábění vzniká odpad v podobě prachu, špon nebo třísek, a z toho důvodu je vhodné mít portálovou frézu vybavenou odsáváním třísek a špon. Obvykle výkonný ventilátor odtahuje odpad do košů, které je potřeba jednou za čas vysypat.

Aplikací tohoto CNC stroje je nespočet. Objevuje se v truhlářských dílnách, u výrobců zastřešení bazénů a teras, až po kovovýroby. S CNC routerem můžete materiál také dělit – buď přímo frézou, nebo druhou pracovní hlavou s pilovým kotoučem. Kromě běžného obrábění je možné se strojem také vrtat, a to i do profilů. Velikost pracovní plochy se přizpůsobuje danému formátu materiálu, případně není problém vyrobit atyp. Možnosti přizpůsobení CNC routerů jsou obrovské a záleží vždy na vaší konkrétní aplikaci. Ve většině případů můžete vybírat z různých položek volitelného příslušenství, nebo si nechat doporučit vhodnou sestavu přímo pro vás. Ovládaní stroje počítačem je v dnešní době standard a ve spoustě odvětví usnadňuje práci ve výrobě.

Pokud hledáte vhodný CNC router na jakýkoli deskový materiál, určitě zkuste oslovit českého výrobce strojů, který vám zajistí plně individuální nabídku včetně servisu. Raptor Technologies z Tábora má dlouhé zkušenosti jak s konstrukční stránkou CNC strojů, tak i s tou technickou. Prohlédněte si CNC router jejich výroby.
Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.