Obrazem: Jak jsme natáčeli webinář s firmou ISCAR

Tomáš Trojan vydáno dne 5. května 2021

Kvalitní technické zpracování webináře je náročná záležitost a stojí za to ji vložit na bedra profesionálů. V naší fotoreportáži se můžete podívat, jak vypadalo zákulisí natáčení série webinářů firmy ISCAR.

Webinář je důležitým nástrojem komunikace i v časech bez covidu-19, tím spíše v době s omezeným setkáváním. S novinkami ve světě obráběcích nástrojů se budete moci seznámit 17. až 21. května během online události Týden s firmou ISCAR.

Firma ISCAR si ke spolupráci na svých webinářích vybrala Vydavatelství Nová média, které zorganizovalo natáčení v profesionálním pražském studiu.

Ranní setkání ve společenské místnosti proběhlo u kávy, kde jsme si nastínili časový plán průběhu natáčení. Natočení pěti prezentací zabere čas tak do dvou hodin odpoledne.

Každý by se měl věnovat tomu, co umí nejlépe. Odborníci z firmy ISCAR nejlépe rozumí obrábění, každý z nich strávil několik hodin přípravou prezentace, která bude stručná a srozumitelná. Tu si pak každý nahrál do centrálního notebooku a mohlo se začít. Pan kameraman vypadá přísně, ale většinu dne se usmíval.

Následovala společná prohlídka odhlučněné natáčecí místnosti, kde vyplynula na povrch celá řada otázek a technických úskalí, které byly v krátkosti zodpovězeny a překonány. Jen pro představu: mladí provozovatelé studia fungují už čistě digitálně a požadavek na možnost nakukování do papírové prezentace během přednášky je trochu zaskočil, ale rychle to vyřešil stojan na noty. Také se ladily různé formáty videa v připravených materiálech a tak podobně.

A pak už jsme museli všichni ven a nastoupil první prezentující.

Ve společné místnosti bylo stále živo, někdo si ještě piloval svoji přednášku, někdo se vítal s dalšími příchozími kolegy a všichni mohli na obrazovce online sledovat průběh natáčení.

Kdo jste někdy natáčeli video, dobře víte, že obraz i zvuk jsou stejně důležité prvky. V případě webináře, který si někdo třeba bude pouštět formou podcastu, je kvalitní zvuk možná ještě důležitější.

Kamera byla umístěna staticky a přirozený pohyb před ní nikomu nedělal velké potíže. Ale právě kvůli zvuku bylo třeba některé věty i několikrát opakovat.

A takto situace vypadala z pohledu řečníka.

Myslím, že si všichni odnesli zkušenost, že natočení webináře – tento malý krok pro lidstvo, ale velký krok pro firmu – není vůbec tak těžké, jak se na první pohled mohlo zdát.

Manažeři a obchodníci z firmy ISCAR se teď mohou věnovat své další práci a za týden dostanou 5 hotových a sestříhaných videoprezentací. A na příští natáčení přijdou už jako ostřílení profíci.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.