Video: Chapadla, která se dokonale přizpůsobí tvaru uchopovaného předmětu

Video: Chapadla, která se dokonale přizpůsobí tvaru uchopovaného předmětu Festo, s.r.o. vydáno dne 9. května 2021

Inspirace přírodou je u firmy FESTO všeobecně známa. Sloní chobot, chapadlo chobotnice či jazyk chameleona jsou dokonalé nástroje k uchopování, jejichž princip stojí za to napodobit. Mnoho nápadů je ve vývoji, ale chapadlo DHEF – chameleon na lovu – již lze objednat do vaší výroby.

Adaptivní tvarová chapadla DHEF jsou přizpůsobivá a dokáží manipulovat s množstvím různých objektů bez nutnosti výměny chapadla.

Tato chapadla jsou nejvhodnější pro manipulaci s malými díly, k přípravě dílů nebo k činnostem v blízkém okolí člověka, pokud nejsou kritické požadavky na přesnost a časy cyklu.

Chapadla obsahují pneumatický pohon a tvarovou membránu, která je na konci spojena s pístnicí. Při pohybu válce se špička membrány vtáhne dovnitř a tímto ohrnutím uchopí daný předmět nebo předměty.

Na válec lze do drážek s profilem T upevnit dvě magnetická čidla. Snímají polohy pístu a informují tak o průběhu požadovaného úchopu.

Chapadla jsou vybavena rozhraním ISO k upevnění na robotická zařízení.


I další netradiční nástroje pro uchopování si můžete prohlédnout na videích:Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.