CNC plotr je všestrannější řezací stroj, než jste si mysleli

CNC plotr je všestrannější řezací stroj, než jste si mysleli Raptor Technologies s.r.o. vydáno dne 17. května 2021

Vyřezávací plotr je multifunkční stroj, který je schopen řezat různé materiály s maximální přesností a minimálním materiálovým odpadem. CNC plotr je řízen počítačem s funkcí automatického nestingu (uspořádání dílů na ploše), takže materiál je využíván v největší možné míře.

S deskovým plotrem se dají řezat materiály jako jsou textilie, kůže, pěny, folie, papír, lepenka, karbonová vlákna, neopren, guma a mnoho dalších. Na každý řezaný materiál je potřeba zvolit správný nástroj. CNC plotr může být vybaven oscilačním nožem (pneumatickým nebo elektrickým) s různou délkou řezného nože. S nejdelšími noži lze řezat materiál o síle až 100 mm. V případě tenkých materiálů je obecně doporučeno používat rotační řezací nůž (řezací kolečko), které na vyřezávacím plotru řeže velmi rychle. Rychlost polohování, a tedy i řezání, zajišťují výkonné servomotory, které jsou schopné rozpohybovat řezný nástroj rychlostí až 60 m/min. Další alternativou nástroje deskového plotru je vlečný nebo tangenciální nůž. 

Možnosti přizpůsobení CNC plotru 

Zajímavou nadstavbou tohoto řezacího stroje je doplnění portálu o další pracovní hlavu s vřetenem a frézou. V takovém případě se výrazně rozšíří možnosti CNC plotru na řezání pomocí nožů a frézování měkkých materiálů jako jsou plasty nebo dřevo. Podle aplikace se dají pracovní hlavy vyřezávacího plotru kombinovat a maximální počet procesních hlav na jeden plotr jsou 3 vzájemně nezávislé nástroje. V nejvyšší konfiguraci tohoto CNC stroje dostanete opravdu multifunkční řezací a  případně i frézovací zařízení. 

Velikost pracovní plochy CNC plotru lze přizpůsobit podle konkrétního materiálu. Pro materiál v rolích je vhodné využít pracovní plochu velkoformátového plotru s rotační podložkou a samoodvíjecím systémem. V takovém případě musí obsluha stroje pouze odebírat hotové vyřezané produkty z koše vedle stolu a kontrolovat proces automatického řezání. Některé materiály dokonce umožňují vrstvení na sebe, což výrazně zkracuje výrobní proces. 

Český výrobce CNC plotrů 

Společnost Raptor Technologies se specializuje na výrobu a prodej CNC plotrů na zakázku. Pokud hledáte profesionální, a přitom cenově dostupný řezací plotr, neváhejte tuto firmu oslovit. Obratem dostanete cenovou nabídku na řezací stroj dle zadané specifikace. Po domluvě není problém zajistit řezací zkoušky na vašem materiálu v showroomu v Táboře.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.