CNC laser – profesionální řezací stroj pro náročné

CNC laser – profesionální řezací stroj pro náročné Raptor Technologies s.r.o. vydáno dne 28. června 2021

Moderní technologie vláknového laseru přináší výhody pálicím strojům. Fiber laser má větší účinnost než starší CO2 lasery a výrazně lepší kvalitu řezu oproti plazmovým řezacím strojům.

Současné CNC lasery jsou velmi rychlé, bezpečné a s použitím dvou výměnných stolů mohou pracovat téměř bez přestávky. Řezací lasery mohou mít mnoho provedení a slouží na nejrůznější aplikace.

Základem profesionálního CNC laseru je jeho zdroj. V dnešní době se standardní výkony pohybují od 1 do 12 kW. Výkon laserového zdroje určuje maximální možnou pálicí tloušťku materiálu a také rychlost řezu. Mezi světovou špičku patří německá společnost IPG, která vede vlastní vývoj v oblasti vláknových laserů. Paprsek z laserového zdroje je veden vláknem do procesní hlavy. Zde lze určitě doporučit laserové hlavy od světové jedničky PRECITEC se sídlem v Německu. Jejich nejvyšší verze PROCUTTER je vybavena mnoha čidly, které monitorují proces pálení a další faktory pro čistý řez.

Možnosti provedení CNC laseru

Můžete vybírat ze širokého portfolia provedení CNC laserů. Řezací laser může mít krytou pracovní plochu pro maximální bezpečnost a dva výměnné stoly pro nepřetržitý provoz. Rovněž může být bez krytu s kompaktními rozměry se zachováním profesionálních výkonů. Existují také velmi přesné CNC laserové řezačky, které mají přesnost polohování v toleranci na tisícinu milimetru. Pokud potřebujete řezat 3D materiály, jako jsou trubky nebo jekly, tak je právě pro vás 3D řezací laser, který může být plně automatizovaný. Případně můžete zvolit i kombinovaný stroj, se kterým můžete dělit plechy i trubky a jekly. Výběr je opravdu velký a přizpůsobit lze vše od výkonu laserového zdroje přes velikost pracovní plochy až po výbavu CNC laseru.

Ovládání CNC laserového řezacího stroje odpovídá moderním trendům. Použití rychlých systémů, HD monitorů a intuitivních softwarů je v dnešním světě již samozřejmost. Neměla by vám ale uniknout možnost automatického nestingu (rozmístění) výpalků na plech, která šetří spousty času obsluze laserové řezačky. Ta již nemusí manuálně skládat jednotlivé výpalky na plech. Pálicí proces může být monitorován kamerovým systém a laserový stroj může být připojen na firemní síť pro snadné posílání podkladů do CNC stroje. Navíc je možná vzdálená diagnostika zařízení nebo přímo online oprava nastavení řezacího laseru.

Světový výrobce CNC laserů GWEIKE

Společnost GWEIKE je jedním z velkých producentů všech typů vláknových laserů na světě. K výrobě řezacích laserů používá komponenty od výrobců z různých částí světa a soustředí se na kvalitu jednotlivých součástí CNC laserů. Laserové stroje GWEIKE proto mohou být vybaveny zdrojem IPG nebo také procesním hlavou PRECITEC PROCUTTER. Vybírat lze z různých kvalit od ekonomického provedení otevřeného laseru až po profesionální variantu s krytem a výměnnými stoly. Společnost GWEIKE má své zastoupení i na českém a slovenském trhu se servisním střediskem a skladem náhradních a spotřebních dílů. To zákazníkovi dává obrovskou přidanou hodnotu jednat v nízké pořizovací ceně proti jiným výrobcům na trhu a také v rychlém servisní zásahu v případě potřeby.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.