Formnext 2021: Veletrh 3D tisku se vrátí ve fyzické podobě, avšak bez některých velkých vystavovatelů

Formnext 2021: Veletrh 3D tisku se vrátí ve fyzické podobě, avšak bez některých velkých vystavovatelů Jan Homola vydáno dne 17. srpna 2021

Největší světová událost pro všechny zájemce o profesionální technologie aditivní výroby, německý veletrh Formnext, by měl letos opět proběhnout jako standardní fyzické setkání.

Společnost Mesago, která Formnext pořádá, očekává, že se ve dnech 16. až 19. listopadu ve Frankfurtu and Mohanem představí kolem 450 vystavovatelů. 

Stejně jako organizátoři ostatních oborových akcí, kteří si v období covidových omezení vyzkoušeli digitální prezentační platformy, naznačuje Mesago, že se lidem po fyzickém setkávání stýská a jejich efektivitu digitální komunikace nenahradí. Digitální Formnext Connect přitom v roce 2020 patřil k těm nejlépe připraveným virtuálním veletrhům s velice vydařeným rozhraním i s pozitivními ohlasy od těch, kdo této formě události dali šanci.

Přetrvávající nejistota však znamená, že návrat k normálu nebude jednoduchý, což již nyní odhaluje i výše zmíněný počet přihlášených vystavovatelů pro letošní ročník. Těch je méně než polovina proti veletrhu Formnext 2019, který byl v historii této události tím nejúspěšnějším.

Zvlášť bolavou ztrátou je pro Formnext odchod jednoho z největších vystavovatelů – německé společnosti SLM Solutions, jejíž expozice zde vždy patřila k těm nejrozsáhlejším. 

Že je toto rozhodnutí významným krokem, podtrhl i způsob jejího oznámení o neúčasti na dalších fyzických veletrzích. Firma tuto skutečnost předložila široké veřejnosti ve videu, v němž CEO SLM Solutions Sam O’Leary vysvětluje, že se rozhodli další marketingové aktivity řešit výhradně digitální formou, která se jim v uplynulém roce velmi osvědčila – a byl to rok, kdy firma dosáhla svých dosud nejvyšších obratů a obchodních úspěchů.

Ze zhruba 450 firem a organizací, které zůstávají myšlence fyzického veletrhu nakloněny, se letos můžeme těšit na většinu klíčových hráčů na trhu aditivní výroby. Zájemci o seznámení se zásadními inovacemi v tomto odvětví si tedy – bude-li nám přáno – na podzim v Německu přijdou opět na své.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.