Přesné obrábění z šesti stran usnadňuje upínač od firmy SCHUNK

Přesné obrábění z šesti stran usnadňuje upínač od firmy SCHUNK SCHUNK Intec s.r.o. vydáno dne 18. srpna 2021

Pokud si myslíte, že stacionární upínací systémy se nikam nevyvíjejí, měli byste se seznámit s pětiosým upínačem KONTEC KSX-C2. Evoluce řady KSX v něm pokračuje a nabízí to, co zákazníci hledají.

Již na první pohled je patrný úzký vnější obrys, který usnadňuje přístup se standradními nástroji. Při bližším prozkoumání navíc boduje nová generace mnoha přednostmi: Pomocí aktivní vtahovací síly dosahuje KONTEC KSX-C excelentních výsledků s přímou rovnoběžností a pravými úhly. Tím vytváří ideální podmínky pro náročné obrábění z šesti stran. Upínač s nastavitelným středem ušetří uřivatelům přípravné časy. Díky rychlovýměnnému systému oboustranných čelistí a jedinečnému základnímu upínacímu zdvihu 130 mm lze svěrák snadno a přesně přestavět na nové spektrum dílů. Za tímto účelem je k dispozici široký program rychlovýměnných čelistí. Existuje také možnost zvětšit upínací rozsah standardizovaným prodloužením spojovací tyče.

Integrované tlumení elastomerem 

Upínací síly lze na svěráku KONTEC KSX-C2 nastavit plynule momentovým klíčem. Maximálně je možné nastavit 40 kN s krouticím momentem od 120 Nm. To znamená, že lze na jedné straně využít velkou sílu pro bezpečné upnutí i v případě minimálních upínacích ploch, na druhé straně dávkované síly za účelem upnutí citlivých dílů. Dlouhý vodicí systém a uspořádání mechanismu upnutí zajišťují v každém případě tuhé, rozměrově stabilní upnutí. Při obrábění absorbuje integrovaný systém tlumení elastomerů vznikající vibrace, což prospívá kvalitě povrchu obrobků a životnosti nástroje. Jelikož jsou pohon i nastavovací mechanismus 5osého svěráku zcela zapouzdřené, je upínač ideálně chráněn před třískami, nečistotami a provozními kapalinami.  

Rozsáhlý standardní program

Bezúdržbový svěrák SCHUNK KONTEC KSX-C2 je k dispozici v pěti délkách základního těla (330 mm, 430 mm, 500 mm, 630 mm, 800 mm) a každý z nich ve dvou výškách (175 mm, 214 mm). Bezproblémově zapadá do modulárního systému pro vysoce efektivní upínání obrobků firmy SCHUNK. Tak může být ve spojení s upínacím systémem nulového bodu SCHUNK VERO-S vyměněn ve vteřině a s maximální opakovatelnou přesností na stole stroje. Nezbytné upínací čepy jsou upevněny bez použití redukční desky bezprostředně do základního těla 5osého svěráku.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.