Zavádíte či rozšiřujete 3D tisk ve vývoji a výrobě? Nevíte, která technologie či materiál budou pro vaše záměry optimální? Přijďte se poradit za specialisty na aditivní výrobu do expozice Aplikačního centra 3D tisku společnosti 3Dwiser v pavilonu F.
Díky 3D tisku dostanete své produkty dříve do výroby i na trh. Investice do 3D tiskáren se přitom i v Česku vracejí během jednotek týdnů či měsíců, jak potvrzují sami zákazníci z průmyslu a výroby. S nasazením aditivní výroby už specialisté společnosti 3Dwiser úspěšně pomohli stovkám českých firem a profesionálů. Rádi pomůžou také vám, vašemu týmu, vaší firmě. Po celou dobu strojírenského veletrhu máte možnost konzultovat s nimi své projekty, ať už jde o výtisky z běžných i nejodolnějších termoplastů, kompozitů se spojitým karbonovým vláknem, z pryskyřic i kovů.
3Dwiser vás zve na dvě horké novinky na českém trhu:
Laserové navařování kovů i z běžného drátu
Technologie laserového navařování Meltio je obsažena v kompaktní tiskové hlavě s šesticí laserů o celkovém výkonu 1,2 kW. Umístit ji lze nejen do 3D tiskárny, ale také do stávajícího CNC stroje pro kombinaci navařování a obrábění v jednom procesu. A navíc lze osadit na konec robotického ramene, které se nemusí omezovat rozměrem pracovní komory. Je schopna zpracovávat kovovou surovinu ve formě drátu (či dvou), prášku i obou zdrojů současně. Metoda WP-LMD (Wire-Powder Laser Metal Deposition) umožňuje tisknout díly s výbornou mikrostrukturou a 99,998% hustotou udávanou výrobcem. Výtisky podle zkoušek vlastnostmi překonávají i odlitky a výkovky.
Možnost umístit hlavu pro laserové navařování kovů Meltio například na robotické rameno přináší konstruktérům svobodu 3D tisku rozměrných a tvarově složitých dílů. Foto: Meltio
Nová technologie laserového navařování Meltio umí zpracovávat kov z drátu i prášku – nezávisle na sobě, nebo dokonce současně. Vysoký celkový výkon laseru 1,2 kW zajišťuje rychlé zpracování a vysokou materiálovou kvalitu výtisků. Foto: Meltio
3D tisk funkčních dílů z práškového nylonu je teď mnohem dostupnější
I další laserová metoda 3D tisku – SLS (selektivní slinování laserem) postupně hledá rovnováhu mezi cenovou dostupností (nejlevnějších stroje) a produkční spolehlivostí (dosud velmi drahá průmyslová řešení). Pomyslný hřebíček na hlavičku trefuje Formlabs – přesnost a spolehlivost se u nové tiskárny potkávají s překvapivě atraktivní cenou. Nová 3D tiskárna Fuse 1 zaujme už díky spojení se stanicí Fuse Sift pro čištění výtisků a recyklaci prášku. Plně funkční díly tak můžete tisknout při dodání pouhých 30 % nového prášku v nekonečném počtu cyklů – tedy ze 70 % se tiskne z recyklovaného prášku po předchozích tiscích. Se dvěma tiskovými komorami může být tiskový provoz prakticky nepřetržitý. Jde také o velmi dobře škálovatelné řešení – jedna čisticí stanice pohodlně obslouží několik 3D tiskáren. Pokud tým potřebujte tisknout víc, už si výhodně pořizuje jen samotnou 3D tiskárnu.


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte .