Pálicí stroje vybavené vláknovými lasery nabízejí vysokou efektivitu

Pálicí stroje vybavené vláknovými lasery nabízejí vysokou efektivitu Raptor Technologies s.r.o. vydáno dne 1. listopadu 2021

V současné době zažíváme boom vláknových laserů, které jsou jako součást CNC strojů oblíbenými nástroji na dělení kovových materiálů především díky své efektivitě pálicího procesu. Řez z fiber laseru je velmi čistý a bez větších okují.

Technologie moderních vláknových laserů umožňuje velmi přesné a rychlé dělení kovových plechů nebo například trubek a profilů. Vývoj v oblasti CNC laserů drží krok se současným trendem ve strojírenství. Ovládání systému CNC laserového řezacího stroje je velmi intuitivní, celý stroj je možné připojit do firemní sítě či implementovat do výrobních programů podle standardu Industry 4.0. Obecně nové systémy nabízí mnoho chytrých funkcí, které usnadňují práci operátora. V případě většího důrazu na automatizaci výrobních cyklů je možné vybavit vláknový laser automatickým podavačem a vykladačem materiálu. Materiály je možno řezat kolmo či pod úhlem – této metodě se říká úkosové řezání. Pro maximální bezpečnost řezacího procesu je pracovní plocha vláknových laserů plně kryta.


Automatický podavač materiálu


Všechny pálicí stroje, vláknové lasery nevyjímaje, produkují zplodiny, které je vhodné z pracovního prostředí odsávat a následně filtrovat. Laserový pálicí stroj může být odsáván sekčně ze spodní strany stolu, nebo shora umístěným odsávacím zařízením pod stropem krytu. Možná je také kombinace obojího. Vláknové lasery vedou laserový paprsek ze zdroje pomocí vlákna do procesní hlavy, kde následně dochází k nasměrování laserového paprsku vůči materiálu. Původní řešení při použití CO2 laserů vyžadovalo vedení paprsku pomocí sklíček. Řešení vláknových laserů je daleko stabilnější a účinnější.

Procesní hlava


CNC lasery jsou na trhu dostupné v různých variantách, principiálně se dělí na stroje určené na pálení plechů nebo naopak na dělení 3D materiálů. Ale v případě potřeby existují i kombinované vláknové lasery. Světový výrobce fiber laserů GWEIKE má ve své nabídce mnoho typů, které lze upravit dle individuálních potřeb zákazníka. Značku GWEIKE u nás zastupuje firma Raptor Technologies, její pracovníci vám rádi předvedou kvalitu těchto strojů.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.