Trendy a novinky ve 3D tisku na Fóru aditivní výroby 2021

Trendy a novinky ve 3D tisku na Fóru aditivní výroby 2021 Jan Homola vydáno dne 2. listopadu 2021

Zajímá vás, co vám mohou nabídnout nejnovější technologie 3D tisku? Chcete zjistit, jak je lze využívat už i pro sériovou výrobu? Ať se zajímáte o výrobu z plastů nebo kovů, konference Fórum aditivní výroby vám poskytne dobrý přehled a cennou inspiraci.

Oblíbená konference věnovaná trendům, zkušenostem a obchodním příležitostem ve 3D tisku, se 9. listopadu vrátí na brněnské výstaviště. Již sedmý ročník Fóra aditivní výroby se zaměří na přínosy 3D tisku, které se naplno projevily během covidové krize. V tomto komplikovaném období se právě díky 3D tiskárnám dařilo reagovat na poptávku po nedostatkových produktech – od zdravotnických pomůcek po přípravky v automobilovém průmyslu.

Dostupnější 3D tisk z kovů

Fórum aditivní výroby 2021 přinese celodenní program nabitý přednáškami o zkušenostech s profesionálním 3D tiskem, přičemž v letošním ročníku vyčnívají zejména témata výroby koncových dílů a malosériové výroby, která je díky pokračujícímu vývoji na 3D tiskárnách dostupnější než kdy dřív. Konference je po dlouhé době také první příležitost vidět na vlastní oči nejnovější profesionální 3D tiskárny, jejich produkty a promluvit si se zástupci dodavatelů těchto technologií napříč českým i světovým trhem. Vedle tradičních technologií jako je FDM, zde získávají čím dál větší prostor metody 3D tisku pracující s práškovými materiály, které nabízejí vysokou výrobní produktivitu při čím dál nižších nákladech.

Přehlídka aditivní výroby

Účastníci Fóra aditivní výroby tak získají povědomí o řadě světových značek 3D tiskáren, od novinek firmy Stratasys, včetně jejích čerstvých akvizic, přes EOS, HP, Concept Laser, Voxeljet, Desktop Metal, Markforged a řadu dalších.

O zkušenosti z lokálních zákaznickýchaplikací se podělí čeští dodavatelé MCAE Systems, 3Dees Industries, 3R Systems, Misan, 3Dwiser a vhled do vývoje technologií 3D tisku nabídnou TriLab Group, Fillamentum nebo Fragaria. Celkově bude konference prezentovat více než 15 partnerů a ještě větší počet technologií 3D tisku.

Pro komfort návštěvníků

Aby byla účast na konferenci pro všechny co nejpříjemnější – navzdory přetrvávajícím hygienickým opatřením, rozhodli se pro letošní rok organizátoři omezit počet registrací na polovinu kapacity přednáškového sálu. K dispozici je proto celkově pouze 200 míst k sednutí, aby bylo možno zajistit dostatečné rozestupy a také nadstandardní výměnu vzduchu v sálu. V případě zájmu o účast proto s registrací neváhejte, zbývající počet volných vstupenek se rychle krátí. Při včasné registraci navíc můžete ušetřit až 50 % oproti nákupu v den konání. Pro účastníky je zajištěno celodenní občerstvení a za zmínku stojí také možnost vyhrát na místě 3D tiskárnu v hodnotě přes 50 tisíc korun.

Zaregistrovat se můžete na webu www.odborne-konference.cz, kde najdete také podrobné informace.

1 komentář

2. listopadu 2021 ve 19:58
Paráda, doufám, že tam bude mít Trilab i nový Azteq, ať ho konečně uvidím naživo: https://trilab3d.com/cs/3d-tiskarna-azteq/