Automatica 2022 – fotografické ohlédnutí za svátkem průmyslové robotiky

Automatica 2022 – fotografické ohlédnutí za svátkem průmyslové robotiky Jan Homola vydáno dne 24. června 2022

Víc než 28 tisíc návštěvníků si nenechalo ujít veletrh robotiky a „chytré“ automatizace, který probíhal od 21. do 24. června v Mnichově.

Veletrh Automatica předvedl na ploše šesti plných hal parádní přehlídku robotů a aplikací automatizace. Účast byla hojná ze strany návštěvníků i vystavovatelů – těch se letos zapojilo 574 a po vynucené covidové pauze, která trvala téměř nepředstavitelné čtyři roky, si rozhodně bylo co ukázat i říct. Pořadatelé si tyto výsledky pochvalují, přičemž zdůrazňují zvláště vysoké zapojení návštěvníků z východní Evropy.

Jako zvlášť důležitý faktor úspěchu považují vystavovatelé možnost přímé interakce s návštěvníky. Tento rozměr nabývá na významu i kvůli tomu, jak moc hojné bylo letos zapojení kooperativních robotických ramen a aplikací pro spolupráci stroje s člověkem. Zástupci firem na mnoha stáncích vyzývali přítomné, aby si na robota sáhli a pokusili se jej instruovat polohováním – nic takového žádný webinář bohužel nenabídne.

Haly, v nichž byla skutečně hlava na hlavě (a robot na robotu), přinesly vystavovatelům dle jejich vyjádření nad očekávání vysoké počty nových kontaktů, a tak není divu, že sotva mnichovské výstaviště v pátek zavřelo brány, vyjadřuje nejeden účastník zájem přijít zase za rok. Automatica totiž doslova vypadla z rytmu, a namísto dvouletého konceptu se nyní uskuteční dvakrát během dvou let. Pokud se chcete přijít podívat osobně, poznačte si do diáře termín 27. až 30. června 2023.

Naše redakce na letošní Automatice zaznamenala obrovskou spoustu novinek a zajímavých trendů. Budeme se jim věnovat detailně v našem novém projektu Automatizace.cz, na jehož brzkém spuštění usilovně pracujeme. Nyní přijměte pozvání k malé fotografické exkurzi z letošního ročníku tohoto veletrhu.


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.