Metal Jet S100: sériová výroba kovových dílů 3D tiskem

Firemní aktuality vydáno dne 29. září 2022

Zařízení HP Metal Jet S100 umožňuje navrhovat inovativní produkty a digitálně tisknout kvalitní díly v masovém měřítku, čímž přispívá k transformaci průmyslových odvětví a pomáhá využít technologii 3D tisku kovových dílů v masové výrobě.

Zpracovatelský průmysl se v posledním desetiletí výrazně proměnil a jeho současná hodnota se odhaduje na přibližně 12 bilionů dolarů.1 Nacházíme se v počáteční fázi čtvrté průmyslové revoluce, jejíž hlavní hybnou silou je právě rychlý rozvoj technologií 3D tisku, které umožňují rychleji přicházet s novými technickými návrhy a zlepšovat výrobní procesy.

„V současné době můžeme sledovat, jak se celá průmyslová odvětví, od průmyslové výroby až po výrobu spotřebních produktů, či od zdravotnictví až po automobilový průmysl, snaží digitálně transformovat své výrobní procesy a dodavatelské řetězce, aby lépe obstály ve světě, kde se stala novou normou nepředvídatelnost,“ uvedl Didier Deltort, prezident divize Personalization and 3D Printing společnosti HP. 

Nový tiskový stroj HP Metal Jet S100

Nové řešení HP Metal Jet S100 otevírá dveře pro digitální transformaci celého odvětví kovovýroby, přičemž se výrazně zaměřuje na komplexní řešení určená pro dodavatelské řetězce zahrnující software i hardware, která vycházejí z potřeb zákazníka a nových možností návrhu produktů.

Řešení Metal Jet S100 umožňuje nasazení v průmyslové výrobě jako součást integrovaných pracovních postupů a zahrnuje možnost předplatného a další služby – to vše poskytuje zákazníkům bezprecedentní technické a obchodní výhody, které jim pomáhají dosáhnout vytčených cílů v oblasti transformace podnikání. Jedná se o modulární zařízení, které umožňuje, aby vyráběné díly při výrobě putovaly čtyřmi různými stanicemi, což znamená, že uživatelé mohou provozovat nepřetržitou výrobu kovových dílů v masovém měřítku.

„Od prvního představení průlomové technologie Metal Jet v roce 2018 pracujeme na vývoji nejpokročilejšího komerčního řešení pro hromadný 3D tisk kovových dílů,“ uvedl Ramon Pastor, globální ředitel a generální manažer divize 3D Metals společnosti HP. „Kovové díly vyráběné metodou 3D tisku jsou stěžejní hnací silou digitální transformace a nové řešení Metal Jet S100 poskytuje našim zákazníkům prvotřídní možnosti zpracování kovových dílů od prvních návrhů až po výrobu, ale především jim pomáhá využít neomezený potenciál digitální výroby.“

Foto: Schneider Electric

Jedinečné odborné znalosti a duševní vlastnictví společnosti HP v oblasti technologie termálního inkoustového tisku a latexového tisku přinášejí výhody v oblasti nákladů, kvality, produktivity a spolehlivosti. Termální inkoustová tisková hlava společnosti HP výrazně zvyšuje rychlost tisku, kvalitu dílů a opakovatelnost. Pokročilé technologie latexového tisku vyvinuté společností HP přinášejí významné výhody samotnému pojivu, umožňují vytvářet pevnější ekologické díly, eliminují potřebu odstraňování pojiva a zaručují kvalitu potřebnou pro průmyslovou výrobu.

Mezi hlavní výhody technologie HP Metal Jet patří:

  • Nový inovativní design: Nová geometrická řešení, řízení hustoty a návrhy odlehčených nebo konsolidovaných kovových dílů posouvají hranice možností 3D tisku.
  • Ekonomičtější výroba na straně zákazníka: Zkracují se procesní kroky potřebné k vytvoření dílů a zároveň se snižují náklady vzniklé v důsledku nutnosti manuálního zpracování nebo požadavků na složitost, což zvyšuje efektivitu v celém dodavatelském řetězci.
  • Vyšší produktivita: Tryskání pojiva může zvýšit produktivitu desetinásobně, protože oproti bodovému procesu umožňuje zpracování po vrstvách. Díky izotropním vlastnostem také odpadá následné zpracování a odstraňování podpěr a použití kovových prášků je také cenově výhodnější než použití prášku pro 3D tisk pomocí laseru.
  • Vyšší rozlišení umožňuje výrobu kvalitnějších dílů: Tiskové hlavy HP jsou výsledkem desetiletí vývoje průmyslové technologie termálního inkoustového tisku, definují geometrii celého systému, poskytují vysoké rozlišení a zaručují jeho robustnost, proto se kovové díly masově vyráběné metodou 3D tisku stávají životaschopnou volbou pro komerční výrobu.

Inovativní spolupráce, průlomové aplikace

Mezi hlavní výhody technologie Metal Jet patří pokrok ve výrobních procesech a nové aplikace, k čemuž je dále nutno připočíst vyšší produktivitu, nízké náklady na díl a vynikající kvalitu.

Společnost HP si již vybudovala silnou pozici u předních partnerů a zákazníků, jako jsou GKN, Parmatech, Cobra Golf, Legor Group, Volkswagen a další. Společnost HP také spolupracuje na možnostech hromadné výroby kovových dílů s novými partnery a zákazníky po celém světě včetně společnosti Domin Digital Motion, inovativní průmyslové společnosti zaměřené na hydraulické systémy a ventily, společnosti Lumenium, začínajícího vývojáře pokročilých rotačních motorů, a společnosti Schneider Electric.


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.