VIDEO: Automatizovaná stanice na laserové svařování plastů

VIDEO: Automatizovaná stanice na laserové svařování plastů Lintech, spol. s r.o. vydáno dne 17. října 2022

Společnost KIEKERT-CS poptala u firmy LINTECH řešení laserového svařování automotive dílů v podobě plastových housingů aktuátorů. Tento konkrétní díl naleznete v téměř každém moderním elektromobilu a využívá se jako pojistný prvek zajišťující možnost manipulace s klikou v případě selhání primárního systému.

S ohledem na požadavky zákazníka v LINTECHU stanici navrhli jako plně automatizovaný segment výrobní linky. V tomto konkrétním případě je stanice oboustranně napojena na uzavřený dopravníkový systém. Pro kvazikontinuální transmisivní laserové svařování byl využit 300W CW vláknový laser s vychylovací hlavou a příslušnou zaostřovací optikou. Dílčí specifikace laserových komponent byla v průběhu stavby stroje vhodně optimalizována pro dosažení co nejlepších výsledků svařovacího procesu.

Po příjezdu dílu do laserové stanice je u něj nejprve ověřena jeho kompletnost a správná pozice založení. Následně díl pokračuje na pozici, kde je aretován a za přítlaku svařen. Průběh svařovacího procesu je detailně monitorován a výsledky, zejména rychlost procesu a hloubka provaření, jsou porovnávány s etalonovými hodnotami. Tyto výsledky jsou dále ukládány a archivovány do databáze. Při nedosažení požadovaných hodnot je díl automaticky odebrán manipulátorem z výrobního toku a přesunut do NOK schránky.


K dlouhodobé a oboustranně prospěšné spolupráci říká pan Petr Arnold, Manager Process and Technology Engineering: „Firma KIEKERT, největší světový výrobce automobilových zámků, spolupracuje s firmou LINTECH již více jak 10 let. Představuje pro nás špičkového partnera v oblasti laserových technologií. Její služby využíváme jak u popisovacích laserů, tak u laserového svařování plastů. Firma LINTECH nám díky svým mnohaletým zkušenostem pomáhá nejen s výběrem vhodného laserového vybavení, ale i s vývojem konstrukce našeho produktu tak, aby byl pro použití laserových technologií co nejvhodnější. Laserové stanice stavíme sami a využíváme v nich hardware od firmy LINTECH. V posledních letech jsme nově i několikrát využili dodání kompletních stanic na klíč, kde jsme byli se spoluprací taktéž velmi spokojeni.“ 

Pokud se chcete dozvědět o laserovém svařování plastů více, podívejte se na webinář Laserové svařování plastů.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.