Výroba kovových dílů pomocí aserového navařování z drátu i prášku

Výroba kovových dílů pomocí aserového navařování z drátu i prášku 3Dwiser s.r.o. vydáno dne 24. listopadu 2022

Unikátní technologie Meltio je obsažena v kompaktní tiskové hlavě s více lasery o celkovém výkonu 1,2 kW. Je schopna zpracovávat kovovou surovinu ve formě drátu, prášku i obou současně. Metoda WP-LMD (Wire-Powder Laser Metal Deposition) umožňuje tisknout díly s vynikající mikrostrukturou a hustotou 99,998 %, výtisky vlastnostmi překonávají odlitky a výkovky.

Společnost Meltio vznikla v roce 2019 jako společný podnik firem Additec a Sicnova, které se věnovaly vývoji technologie, resp. distribuci vybavení pro 3D tisk. Meltio těží ze strategické podpory společnosti ArcelorMittal, největšího výrobce oceli na světě.

Zvolit si můžete jak samostatnou 3D tiskárnu kovů pro menší a středně velké díly, která je navržena pro průmysl, sama však průmyslovou infrastrukturu nepotřebuje. Nebo můžete o laserové navařování rozšířit svůj CNC stroj a získat tak možnosti 3D tisku i obrábění v jediném procesním kroku. A pokud se nechcete vázat geometrickými a rozměrovými omezeními, osaďte technologii Meltio na konec robotického ramene a tiskněte velké díly z nejrůznějších kovů – od ocelí až po titan nebo inconel.

Společnost 3Dwiser je oficiálním obchodním zastoupením společnosti Meltio pro Česko, Slovensko i Maďarsko.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.