ArcelorMittal Ostrava pořizuje novou kontrolní linku

Zpráva ČTK vydáno dne 4. června 2019
Foto: ilustrační

Hutní společnost ArcelorMittal Ostrava (AMO) investuje 35 milionů korun do nové zkušební linky pro kontrolu bezešvých trubek v rourovně. Díky investici se především rozšíří zkušební rozsah linky i možnost dodávat trubky pro náročnější aplikace.

Starý analogový systém nahradí plně digitální, který splňuje nejnáročnější požadavky norem. Linku dodá německá firma Institut Dr. Foerster z Německa, která v oboru patří ke světové špičce. Linka by měla začít fungovat počátkem příštího roku.

"Tento projekt je další fází procesu digitalizace našich provozů a přizpůsobení se novým požadavkům norem a zákazníků. Instalace nového zkušebního systému nám zároveň umožní rozšířit nabídku trubek zejména o kotlové trubky menších průměrů, které jsme dříve nebyli schopni testovat," uvedl ředitel pro údržbu a investice rourovny v AMO Michael Hermann.

ArcelorMittal Ostrava patří do skupiny ArcelorMittal indického miliardáře Lakšmího Mittala. Vyrábí ocel pro stavebnictví a strojírenství, kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí.

Více na: www.arcelormittal.com


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.