Doosan Škoda Power čeká největší elektrárenská instalace pro Latinskou Ameriku

Doosan Škoda Power čeká největší elektrárenská instalace pro Latinskou Ameriku Doosan Škoda Power s. r. o. vydáno dne 22. července 2019

Plzeňská společnost Doosan Škoda Power dodá do Peru dva bloky parních turbín o celkovém výkonu 110 MW pro budovanou elektrárnu v rafinerii státní společnosti Petroperú. Hodnotu zakázky firma nezveřejnila, avšak podle manažera firmy pro Latinskou Ameriku Davida Zemana, je to pro Doosan v daném regionu dosud největší elektrárenská instalace.

Doosan dodá dvě jednotělesová turbosoustrojí výkonové třídy 55 MW včetně generátoru, která budou kompletně navržena a vyrobena v plzeňském závodě. Firma také bude odpovídat za zajištění technické asistence při montáži a následném zprovoznění. Elektrárna by měla být uvedena do provozu koncem letošního roku. "Díky vynikajícímu provoznímu výkonu našich turbín v elektrárnách v Mexiku, Kolumbii a Chile jsme pro společnost Petroperú důvěryhodným partnerem a díky tomu se můžeme stát důležitou součástí rozvoje energetiky v Peru," řekl Zeman.

Výstavba elektrárny je součástí rozsáhlého projektu, jehož cílem je modernizace a rozšíření rafinerie Talara na výrobu nafty a plynu, zpracování surové ropy a snížení produkce odpadu. Projekt má snížit náklady na zpracování surovin a zajistit energetickou soběstačnost celého provozu.

Více na: www.doosanskodapower.com/cz

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.