Firma Kiswire otevřela u Žatce druhou výrobní halu

Zpráva ČTK vydáno dne 11. října 2018

Jihokorejská firma Kiswire dnes otevřela v zóně Triangle u Žatce druhou halu na výrobu ocelových drátů do pneumatik za miliardu korun. Podnik díky tomu zdvojnásobí kapacitu. Postupně plánuje zaměstnat v nové části závodu až 250 lidí.

Společnost se před lety rozhodla pro žateckou průmyslovou zónu s ohledem na dostupnost na německý trh a k zákazníkům. Kiswire patří mezi největší producenty ocelových drátů a lan na světě. V české továrně vyrábí patní lanka, což jsou vysoce pevné ocelové bronzem pokovené dráty, které slouží jako výztuha pneumatik pro auta, a v nové haly kordy.

 "Nová hala je strategickou investicí naší společnosti v České republice. Umožní nám zajistit rostoucí poptávku přímo z Evropy, a snížit tak dovozy z našich výrobních závodů v Asii," uvedl manažer Václav Skála. V nové hale dlouhé 300 metrů se letos budou vyrábět hlavně vzorky. Celková kapacita se zvýší na 27 000 tun drátů a kordů ročně. Ve třetí plánované etapě to bude v roce 2024 zhruba 36 000 tun ročně. Společnost nyní zaměstnává v zóně zhruba 100 lidí.

Produkty z továrny na severu Čech míří k nejvýznamnějším výrobcům pneumatik napříč Evropou, mezi její největší zákazníky patří firmy Continental, Hankook, Michelin, Pirelli a další renomované značky. Zákazníkem bude také firma Nexen Tire, která by měla rozjet výrobu zřejmě v příštím roce, během kterého by měla postupně zaměstnat až 1 000 lidí.


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.