Gmeinder Getriebe Gruppe patří společnosti Wikov Industry

Zpráva ČTK vydáno dne 29. března 2019

Společnost Wikov Industry, přední český výrobce průmyslových převodovek, koupila německou konkurenční firmu Gmeinder Getriebe Gruppe (GGG). Cenu obchodu ani jedna strana neuvedla.

Gmeinder Getriebe Gruppe vyrábí převodovky a pohony zejména pro lokomotivy, tramvaje, speciální kolejová vozidla, příměstské a regionální vlaky. Mimo jiné se firma zaměřuje na poskytování servisních služeb, údržbu a opravy kompletních převodovek a jejich součástek. Wikov a Gmeinder využijí vzájemné spolupráce výměnou know-how zejména v produktivním obrábění součástek nebo chemicko-tepelném zpracování.

"Výrobky Gmeinderu doplňují naše současné produktové portfolio. Gmeinder je velice silný v servisu a údržbě převodovek a také ve výrobě sofistikovaných převodovek pro speciální kolejová vozidla. Chceme tyto aktivity rozšířit, splnit očekávání zákazníků a najít nové příležitosti na trhu", uvedl generální ředitel Wikov Industry Antonín Růžička.

GGG je skupina pěti společností se sídlem v Mosbachu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Vznikla v roce 1913. V současnosti v ní pracuje více než 100 zaměstnanců, roční obrat je přibližně 400 milionů korun. Nový majitel bude nadále používat obchodní značku Gmeinder a hodlá ji na trhu dále rozvíjet.

Více na: https://www.wikov.com

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.