Hiwin se prosazuje v oblasti řezacích strojů i v robotice

Hiwin se prosazuje v oblasti řezacích strojů i v robotice Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 1. listopadu 2017

Společnost Hiwin na strojírenském veletrhu v Brně představila několik novinek, které posilují její postavení v oblasti výkonných strojních komponent a v automatizaci.

Na globálním trhu řezacích strojů začínají díky své kvalitě převládat stroje s vláknovým tzv. fiber laserem, mezi kterými se stále více prosazuje značka FeiCut, nabízející přesnější a účinnější řez, vyšší výkon, spolehlivost a nižší spotřebu energie. Řada laserových řezacích strojů FeiCut má optimální ergonomii, která zajišťuje lepší přístupnost pracovní plochy a umožňuje snížit pracovní stůl. FeiCut má také nižší nároky na zástavbový prostor, protože půdorys stroje je jedním z nejmenších na trhu. Stroj není ukotvený do podlahy a přesto si zachovává vysokou přesnost a spolehlivost. Toto řešení přináší zákazníkům velké úspory ve stavební přípravě.

Řezací stroje značky FeiCut se začínají prosazovat i v zahraničí.

FeiCut spočívá na antivibračních patkách, které omezují vibrace z okolních strojů i celého provozu a minimalizují i vibrace vlastního řezacího stroje. Vyniká vysokou tuhostí nosného rámu, který bez problému absorbuje zrychlení až 3 g. Výkon instalovaného fiber laseru může dosahovat až 8 kW a zajistit maximální řeznou tloušťku až 25 mm. K dispozici jsou modely pro standardní formáty plechů od 0,8 × 1 m až po 2 × 6 m. Nabízen je rovněž FeiCut Combi, který umí řezat plech i ocelové profily o průměru 6 až 200 mm.

Laserové řezací stroje FeiCut jsou dodávány výhradně s lineárními motory Hiwin, které zajišťují vyšší rychlost i požadovanou přesnost a které mají také dostatečnou rezervu ve výkonu. Nepotřebují tak častý servis a mechanické části se neopotřebovávají. Výroba probíhá v Brně a velká část komponentů a dílů pochází od českých firem. Hiwin zajišťuje nejen vlastní výrobu, ale i design a technologická řešení, instalaci a servis.

Odolné lineární vedení CG

Nová řada lineárního vedení CG nabízí řešení s krycím páskem na kolejnici. V silně znečištěném prostředí je často výhodnější mít celou kolejnici lineárního vedení zakrytou krycím páskem. Řada CG se proto hodí například pro obráběcí stroje nebo stroje na zpracování dřeva. K hlavním přednostem těchto lineárních vedení patří zmíněná vysoká ochrana proti prachu. Také těsnění vozíku je díky krycímu pásku chráněno před poškozením lépe než při použití krycích zátek. Tato nová řada rozšiřuje sortiment vyráběného lineárního vedení značky Hiwin, jehož přednostmi jsou zejména snadná instalace, vysoká únosnost díky optimalizovanému kontaktnímu úhlu kuliček, vysoký klopný moment a minimální tření.

Nová řada lineárního vedení CG vyniká vysokou odolností proti prachu.

Moduly HM s vyšší dynamikou

Kompaktní moduly HM, určené pro pohony využívající ozubené řemeny nebo kuličkové šrouby, jsou v portfoliu produktů Hiwinu zcela nové. Nabízejí vyšší dynamiku při přesnosti ±0,1 mm a zátěži 5 až 120 kg. Na první pohled zaujme odlehčený, přesto robustní hliníkový profil těchto modulů v rozměrech 40/60/80/120 mm, naznačující vysokou kvalitu a užitnou hodnotu celého produktu. Hiwin bude na českém trhu v případě HM modulů poskytovat kompaktní řešení a kompletní dodávky celků včetně převodovek a servomotorů. V rámci kompletních dodávek je možné připravit HM moduly i pro využití motorů třetích stran.

Kompaktní moduly HM nabízejí vyšší dynamiku pro pohony, které využívají ozubené řemeny nebo kuličkové šrouby.

Šestiosý robot RA605-710

V nabídce firmy Hiwin se letos objevil robot střední třídy, který je vhodný pro nasazení v mnoha odvětvích. Má poloměr dosahu 700 milimetrů, pracovní zatížení 6 kilogramů a vyznačuje se velmi příznivou cenou. Je určen pro aplikace zahrnující manipulační úkoly od transportu mechanických dílů až po aplikace montážních linek a kompletování elektronických dílů. Instalace šestiosého robotu RA605-710 je možná do podlahy, zdi či od stropu. Robot se snadno integruje do stávajících systémů PLC.

Šestiosý robot RA605-710 je vhodný pro nasazení v mnoha odvětvích.

Korporace Hiwin Technologies tak reaguje na změny v průmyslovém odvětví a rostoucí zájem o robotizaci výroby. Velkou předností RA605-710 je možnost plnohodnotné simulace a příprava 3D modelu pracoviště. Devadesát pět procent programování je možné provést předem, virtuálně, bez nutnosti mít robota již na pracovišti. To výrazně šetří čas i peníze. Součástí dodávky je i nezbytná technická podpora, lokalizace a programování.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.