IMG Bohemia má nové zakázky pro Škodu

Zpráva ČTK vydáno dne 17. prosince 2018
Foto:ilustrační

Firma IMG BOHEMIA, největší výrobce plastových desek v ČR, rozšíří divizi automotive. Má víceleté smlouvy s koncernem Škoda, od roku 2020 čeká v této divizi roční obrat 400 milionů, o třetinu více než dosud.

V České Lípě koupila firma na podzim lisovnu plastů, i s loňským nákupem tamní firmy JH Automotive jsou to akvizice za desítky milionů Kč. Další akvizice je těsně před podpisem. Firma ročně vyrobí 16 až 17 000 tun desek, což jsou čtyři nákladní auta denně. Po akvizicích a větších zakázkách pro automobilky bude mít společnost 350 zaměstnanců. 

"Do automotive jsme dodávali desky, které si naši zákazníci sami tvarovali. Tlak na ceny vedl k tomu, že dodávky materiálů šly postupně dolů. Oslovila mě Škodovka, jestli bychom nechtěli dodávat na přímo. Vyjma kokpitu, sedaček a dveří budeme schopni všechno ostatní vyrobit a velkou část z toho s našimi materiály," řekl jednatel a zakladatel IMG Bohemia Michal Grusz. První zakázkou pro Škodu bude v lednu 2019 Rapid, pak Octavia. IMG dodává i pro BMW či Mercedes.

Firma vyrábí hlavně polypropylenové a polyetylenové desky, stěnové prvky, rošty a další části pro výrobce čističek odpadních vod, septiků, nádob a konstrukcí z plastů. Plastové desky se používají i na lodě. Největší část desek jde na výrobu bazénů, čističek odpadních vod a různých nádrží, třeba do galvanoven. Největší zákazník je výrobce bazénů Albixon.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.