Investice Volkswagenu do Bratislavského závodu dosáhnou až miliardy eur

Zpráva ČTK vydáno dne 9. listopadu 2020
Foto: Volkswagen

Volkswagen nedávno zrušil plány na výstavbu nového závodu v Turecku. Místo toho se zaměří na svůj bratislavský závod. Investice do výroby na Slovensku by mohly dosáhnout až jedné miliardy eur (26,6 miliardy Kč).

„Rozhodli jsme se zvýšit kapacitu v Bratislavě," řekl časopisu ředitel koncernu Herbert Diess. „Také kvůli koroně jsme přehodnotili požadavky na kapacitu a v současnosti nepotřebujeme další závod," dodal.

Diess ocenil umístění na Slovensku, které podle něj ve srovnání s Tureckem neznamená žádnou nevýhodu ohledně nákladů. Jedinou nevýhodou je, že Volkswagen doufal, že díky turecké továrně se mu podaří získat větší podíl na tamním trhu.

Volkswagen zrušil plán na výstavbu nového závodu v Turecku v létě kvůli koronaviru. V závodě se měly vyrábět hlavně modely Passat a Škoda Suberb, jejich výrobu se automobilka rozhodla rozložit mezi své stávají závody.

Volkswagen patří na Slovensku k největším zaměstnavatelům. V zemi montuje sportovně-užitková vozidla a také malá městská auta včetně elektrických vozů Škoda Citigo.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.