Jaguar bude svůj Land Rover Defender vyrábět na Slovensku

Zpráva ČTK vydáno dne 7. května 2019

Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) bude svůj novogenerační vůz Land Rover Defender 4x4 vyrábět na Slovensku. Prodávat se tento model začne začátkem příštího roku poté, co jej firma představí na frankfurtském autosalonu.

Britské automobilky přesouvají výrobu do Evropy v obavách z brexitu bez dohody. Starosti jim v souvislosti s odchodem Británie z Evropské unie dělá mimo jiné možné zavedení až desetiprocentních cel na hotová auta, papírování a případné zpožďování dodávek autodílů. Proto podle agentury Reuters vypracovávají pohotovostní plány a někde dokonce i přechodně přerušily výrobu.

Továrna JLR u Nitry byla oficiálně otevřena v říjnu. Od roku 2020 by podle agentury Reuters měla být schopna ročně vyrobit 100.000 aut, projektována je na 150.000 vozů ročně. Zatím se tam od září montuje model Discovery. Slovensko je v přepočtu na obyvatele v posledních letech největším výrobcem aut na světě. Své továrny mají v zemi i automobilky Volkswagen, Kia Motors a PSA, na které je navázána řada výrobců součástek. Automobilový průmysl je jedním z hlavních tahounů exportně orientované slovenské ekonomiky.

Více na: www.jaguarlandrover.com , www.jaguarlandrover.com/how-to-get-to-jaguar-land-rover-nitraPříspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.