Jozef Kabaň se vrátí do Volkswagenu jako šéfdesignér celé značky

Zpráva ČTK vydáno dne 5. prosince 2019
Foto: Škoda Auto

Po dvouleté odbočce u BMW a Rolls-Royce se slovenský automobilový designér Jozef Kabaň překvapivě vrací do německého koncernu.

Podle listu Automobilwoche Kabaň od ledna vystřídá ve funkci šéfdesignéra značky Volkswagen Klause Bischoffa, který se stane šéfdesignérem celého koncernu. Bischoff ve funkci koncernového šéfdesignéra nahradí Michaela Mauera. Ten zůstane šéfdesignérem značky Porsche, na kterou se tak bude moci plně soustředit.

Kabaň se během deseti let jako šéfdesignér značky Škoda Auto podílel na tvorbě modelů Škoda Octavia, Škoda Fabia třetí generace, Škoda Superb a Škoda Kodiaq. V roce 2017 přestoupil z koncernu Volkswagen do automobilky BMW. Letos na jaře byl v rámci této automobilky přeřazen ke značce Rolls-Royce, na podzim však tuto značku i BMW opustil.

Šestačtyřicetiletý rodák ze slovenského Námestova byl s koncernem Volkswagen svázán už od dob studií, kdy získal od automobilky stipendium. Po dostudování působil ve Volkswagenu jako juniorský designér a poté vedl oddělení exteriérového designu u automobilky Audi.

Vedení designu ve Škodě převzal v roce 2008. Završením jeho práce u Škody byl model Karoq, který automobilka začala vyrábět v červenci 2017 jako nástupce oblíbeného modelu Yeti.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.