Konec spekulací o osudu TPCA

Zpráva ČTK vydáno dne 18. prosince 2018

Kolínskou automobilku TPCA od ledna 2021 kompletně převezme Toyota a bude v ní dál vyrábět vozy pro obě společnosti. Skupina PSA bude dodávat Toyotě nový C-Van.

Ve francouzském tisku se před časem objevily informace o plánovaném ukončení spolupráce PSA a Toyoty ve výrobě malých vozů v jejich společném kolínském závodě. Žádná z firem je tehdy nepotvrdila. Mluvčí PSA tehdy v reakci jen sdělil, že původní dohoda o společném podniku v Kolíně podepsaná v lednu 2002 zahrnuje klauzuli, která umožňuje každému z partnerů přehodnotit své postavení v daném okamžiku.

TPCA se po převzetí Toyotou stane součástí společnosti Toyota Motor Europe (TME) a připojí se k dalším sedmi závodům, které firma provozuje v Evropě. PSA a Toyota se rovněž dohodly, že PSA od konce roku 2019 rozšíří vozový park, který dodává Toyota na evropské trhy, o nový C-Van. PSA ho bude vyrábět ve Španělsku. Toyota a PSA už v sektoru dodávek spolupracují. Od roku 2016 nabízejí trojici téměř identických vozů Citroën Spacetourer, Peugeot Traveller a Toyota ProAce, které konkurují například Volkswagenu Transporter nebo Fordu Transit.

Důležitou informací je, že výroba zůstává i nadále v Kolíně, kde automobilka patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům. 

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.