Jsme největší strojírenský web v ČR
Oslavte s námi víc než 142 tisíc návštěv a 752 tisíc zobrazených stránek za měsíc leden! Máme pro vás dárek...
Klikněte zde

Kovosvit MAS jedná o zakázkách do Maroka v hodnotě desítek milionů korun

Zpráva ČTK vydáno dne 9. února 2021

Strojírenská firma Kovosvit MAS jedná s Marokem o tom, že by na tamní trh dodala obráběcí centra v hodnotě několika desítek až stovek milionů korun. O stroje projevili zájem zástupci největších firem marockého průmyslu. Zástupci Kovosvitu MAS o zakázce jednali s velvyslankyní Marockého království s J.E. Hanane Saadiovou.

„Vnímáme setkání jako nejen velmi příjemné, ale také konstruktivní. Pevně věřím, že jsme udělali podstatný krok ve směru na další nový trh. Průmysl v Maroku má velký potenciál," uvedl předseda představenstva Daniel Kurucz.

Kovosvit MAS s 500 zaměstnanci čekal loni tržby kolem miliardy Kč. V roce 2019 měl podle předběžných výsledků tržby 1,19 miliardy Kč a zisk EBITDA (před zdaněním odpisy a úrokovým zatížením) 64,5 milionu. Kvůli restrukturalizaci skončil v roce 2018 s konsolidovanou ztrátou 100 milionů.

Polovinu produkce Kovosvit MAS vyváží, hlavně do EU a Ruska. Má dvě prodejní střediska, v ČR a Polsku. Tržby v Česku tvoří přes třetinu všech. Prodejní síť má firma v 19 zemích.

Podnik má tradici ve výrobě obráběcích strojů. V roce 1939 ho založil Tomáš Baťa. Firma mívala až 3 000 zaměstnanců. Na podzim 2016 koupil firmu, která byla zadlužená a nezvládala vyplácet mzdy, průmyslník Jaroslav Strnad. Loni v létě pak prodal podnikatel Strnad firmu ruskému investičnímu fondu Trust Union Fund. Cena transakce byla ve stovkách milionů Kč. Noví majitelé vlastní průmyslovou skupinu podnikající v podobném oboru v Rusku. Chtějí pro Kovosvit MAS otevřít nové trhy.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.