Matador Automotive ČR plánuje rozšíření výroby

Zpráva ČTK vydáno dne 21. listopadu 2018

Slovenský výrobce dílů pro automobilový průmysl Matador plánuje rozšíření výroby a nová pracovní místa v Liberci, v závodech ve Vráblech a Nitře na Slovensku a v ruském Nižním Novgorodu.

Portugalská společnost Sodecia Automotive zvýšila svůj podíl v automobilové divizi průmyslové skupiny Matador, Matador Automotive Vráble, na 60 procent a slibuje nové trhy a zakázky.

Sodecia Automotive Europe vstoupila do Matador Automotive na podzim 2017, se ziskem přibližně 30procentního podílu. "Pokračujeme v naší strategii rozšiřování zásahu Matador Automotive v dodávkách platformových dílů pro automobilky, což je již nějakou dobu hlavním trendem v automobilovém průmyslu. S globálním partnerem to samozřejmě jde rychleji. Na druhé straně získala Sodecia vstupem do Matador Automotive kapacity v silném středoevropském regionu," komentoval posílení pozice partnera prezident Matador Group Štefan Rosina.

Prodej dalšího podílu v Matador Automotive je v souladu s dlouhodobou strategií skupiny, která se chce víc zaměřit na oblasti s vyšší přidanou hodnotou. Sodecia zároveň přesouvá svou evropskou centrálu z Německa na Slovensko do provozu Matador Automotive ve Vráblech. V Česku má slovenský Matador nejen závod v Liberci, kde vyrábí díly karosérie zejména pro škodovky. V Mladé Boleslavi otevřela v září skupina, která zaměstnává zhruba 1700 lidí, nové designové studio dceřiné společnosti Aufeer Design.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.