Německá automobilka Daimler údajně propustí až 15 tisíc zaměstnanců

Zpráva ČTK vydáno dne 10. února 2020

Podle deníku Handelsblatt, který odkazuje na zdroje z automobilky, propustí výrobce mercedesů výrazně více lidí, než se zatím čekalo.

Ještě v listopadu vlastník značky Mercedes-Benz zveřejnil, že zruší 10 tisíc pracovních míst, připomněla agentura DPA. Nový úsporný plán chce podle Handelsblattu šéf firmy Ola Källenius předložit v úterý na výroční tiskové konferenci, kde oznámí i hospodářské výsledky Daimleru za loňský rok.

Propouštění by se podle listu mělo dít sociálně smířlivou cestou prostřednictvím odstupného, dřívějších odchodů do důchodu a do řádného důchodu. Handelsblatt také uvádí, že Källenius na konferenci oznámí snížení investic do prodělečných projektů, které netvoří páteř podnikání Daimleru.

Loňský rok byl pro automobilku obtížný kvůli obchodním sporům a zpomalení na globálním automobilovém trhu. Jeden z největších výrobců luxusních vozů na světě už koncem ledna varoval, že provozní zisk mu loni zřejmě klesl o polovinu, přičemž to bylo už třetí varování týkající se výše zisku za rok 2019.

Slabý zisk je v kontrastu s prodejem vozů. Loni Daimler prodal 2,34 milionu osobních aut Mercedes-Benz, a jeho prodej tak byl devátým rokem za sebou rekordní. Firma aktuálně zaměstnává asi 300 tisíc lidí. Plánované propouštění by jí mělo do roku 2022 pomoci ušetřit přes 1,4 miliardy eur.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.