Nexen testuje nové výrobní technologie

Zpráva ČTK vydáno dne 19. února 2019

Společnost Nexen Tire Europe testuje výrobní technologie na pracovištích, jež jsou dokončena v továrně u Žatce. Přesný termín otevření továrny nebyl prozatím zveřejněn.

Hlavním cílem stavby továrny v průmyslové zóně Triangle je zvýšit dostupnost výrobků Nexen v celém regionu. Z českého závodu budou mířit pneumatiky hlavně do západní Evropy. Plán investic do závodu u Žatce počítá s maximální výrobní kapacitou až 31.000 pneumatik denně, tedy zhruba 11 milionů za rok.

"V současné době se naše úsilí plně soustřeďuje na komplexní a úplné dokončení stavby závodu," uvedl mluvčí společnosti Ivan Dzido. Na dokončených pracovištích se podle něj instalují technologie. "Podali jsme žádost o vydání kolaudačního souhlasu u všech stavebních objektů a v tuto chvíli očekáváme povolení k prvním objektům," řekl.   Po obdržení potřebných povolení začne zkušební provoz.

Společnost se zavázala investovat 22,8 miliardy korun a vytvořit 1384 pracovních míst, na základě toho získala rozhodnutí o příslibu investiční pobídky. Výrobce pneumatik zaměstnává nyní přes 700 pracovníků, s plným provozem ještě nezačal. Plná výše přislíbené investiční pobídky je 3,6 miliardy korun. Aby ji firma mohla čerpat, musí celý investiční záměr realizovat do roku 2023.

Odkaz: https://www.nexentireczech.cz/

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.