Nordic Steel chce rozšířit výrobu

Zpráva ČTK vydáno dne 13. září 2018

Společnost Nordic Steel z Fulneku na Novojičínsku, která se zabývá zpracováním plechu a souvisejícími oblastmi strojírenské výroby, dokončuje zatím nejrozsáhlejší projekt, výstavbu haly za 60 milionů korun a chce nabrat 60 zaměstnanců.

Protože se jí nedaří najít lidi na tuzemském trhu ani mezi pracovníky z blízké ciziny, hledá nové zaměstnance až v dalekém Nepálu. 

Nyní společnost řeší administrativní záležitosti s nepálskou ambasádou v Berlíně. Firma potřebuje hlavně svářeče a pracovníky na CNC stroje a zaměstnanci těchto profesí například z Bulharska, Rumunska nebo Ukrajiny už podle Klimka na trhu nejsou. "Znám náturu Nepálců, protože jsem jich v životě při cestách pár potkal, takže si myslím, že to budou bezproblémoví, velmi pracovití, poctiví lidé. Je i výhoda, že mají dobrou znalost angličtiny," řekl jednatel společnosti Petr Klimek. Nejprve chce vyzkoušet deset lidí. Pokud vše bude fungovat, má firma kapacitu pro 60 nových zaměstnanců. 

Nordic Steel 95 procent produkce vyváží, partnery má ve Velké Británii, Nizozemsku, Německu, Rakousku nebo Švýcarsku. Nemá vlastní produkt, vyrábí na zakázku na základě objednávek zákazníků. Její produkty směřují do zdravotního nebo stavebního průmyslu, dělá komponenty pro nákladní vozidla a od letoška třeba i součásti dobíjecích stanic na elektromobily.

Firma chce ale vymyslet i vlastní produkt, aby nebyla závislá jen na zakázkové výrobě. "Nejsilnější stránkou firmy jsou lidé. Naši konstruktéři, technologové jsou opravdu velmi schopní a myslím si, že by bylo dobré to, co umíme, čemu rozumíme, spojit s něčím s přidanou hodnotou jako vlastní výrobek," doplnil jednatel.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.