Nordic Steel dokončuje ve Fulneku novou halu a hledá nové zaměstnance

Zpráva ČTK vydáno dne 8. července 2019

Společnost Nordic Steel z Fulneku na Novojičínsku, která se zabývá zpracováním plechu a další strojírenskou výrobou, dokončuje stavbu haly za 60 milionů korun. Firma bude potřebovat nové zaměstnance, a aktuálně shání především svářeče a zámečníky.

Společnost Noridc Steel dosáhla v loňském roce obratu téměř 280 milionů korun, zhruba o 13 procent vyššího než v roce 2017. Letos plánuje obrat přes 300 milionů korun. "V první polovině roku se plán plnil dobře, ale teď je trošku pokles. Uvidíme, jak dopadne druhá polovina roku," řekl jednatel společnosti Petr Klimek. Firma 95 procent produkce vyváží, partnery má ve Velké Británii, Nizozemsku, Německu, Rakousku nebo Švýcarsku. Vyrábí na zakázku podle objednávek zákazníků a její produkty směřují do zdravotního nebo stavebního průmyslu, dělá komponenty pro nákladní vozidla a například i součásti dobíjecích stanic na elektromobily.

I přes skutečnost, že letos už firma stav pracovníků mírně navýšila a zaměstnává 165 lidí, stále hledá nové zaměstnance. "Sehnali jsme nové zaměstnance. Přišli k nám z jiných firem z okolí a máme přes agenturu zaměstnance z Ukrajiny. Obecně je trochu znát pokles na trhu. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet, léto je vždy volnější. Mnoho firem avizuje určitý pokles ve výrobě, takže uvidíme, jak to bude vypadat na podzim," řekl jednatel.

Více na: https://www.nordicsteel.cz/


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.