Nový model Scala z mladoboleslavské automobilky vstupuje na trh

Zpráva ČTK vydáno dne 25. dubna 2019

Škoda Auto v současnosti eviduje přes 4 200 závazných klientských objednávek modelu Scala. Oficiálně vstupuje nový model na trh ve středu 24. dubna, kdy se objeví u prodejců značky a zákazníci si ho budou moci více prohlédnout. První vozy se k zákazníkům dostanou v květnu. Zájem o Scalu zatím Škoda hodnotí velice pozitivně a očekává jeho navýšení. Letos plánuje dosáhnout 10 000 objednávek tohoto modelu.

Sériová výroba Scaly začala v Mladé Boleslavi na začátku února. Do této chvíle firma vyrobila přibližně 1 100 kusů tohoto modelu. Jedná se o první model značky Škoda postavený na platformě MQB A0 koncernu Volkswagen, kterou využívá například VW Polo. Scala bude nabízena s benzinovými agregáty 1,0 TSI nebo 1,5 TSI, dieselovým motorem 1,6 TDI a litrovým motorem na zemní plyn CNG. Vozy budou dodávané buď s manuální pěti nebo šestistupňovou převodovkou, na přání s automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG. 

Nejlevnější varianta Scaly bude stát 369 900 korun. Nepůjde ji ale objednat hned po zahájení prodeje, nejlevněji tak budou moci zájemci Scalu ze začátku pořídit za 394 900 korun. 

Nejčastěji objednávaná motorizace u nové Scaly je zatím benzinová 1,0 TSI o výkonu 85 kW, která tvoří 55 procent objednávek. Následuje silnější benzinový agregát 1,5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci s automatickou převodovkou, který tvoří 31 procent objednávek. Zbylých 14 procent připadá na naftovou variantu 1,6 TDI.

Nejúspěšnější škodovkou je dlouhodobě Octavia, která vede prodejní žebříčky značky. Octavia se nyní prodává již ve své třetí generaci, v roce 2017 prodělala facelift.

Automobilka nyní v Česku nabízí osm modelových řad včetně nové Scaly, devátým modelem bude nové SUV Kamiq.

Více na: http://www.skoda-auto.cz/

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.