Novým generálním ředitelem ABB v ČR je Vítězslav Lukáš

Zpráva ČTK vydáno dne 9. prosince 2019
Foto: ABB

Novým generálním ředitelem firmy ABB Česká republika, která podniká v energetice a automatizaci, je Vítězslav Lukáš (45). Ve funkci vystřídal Tanju Vainiovou, která přechází na pozici ředitelky divize robotika a automatizace a bude působit v Curychu.

„Naším cílem je zaměřit se na digitalizaci zákazníků, k čemuž můžeme využívat jak naše výrobky, tak zaměstnance s expertními znalostmi,“ uvedl Lukáš.

Do ABB Lukáš nastoupil v roce 1998. Prošel několika divizemi a zastával řadu vedoucích pozic v řízení projektů, obchodu, službách a také rozvoji obchodních příležitostí. Několik let působil také v jihovýchodní Asii, kde se ABB podílela na výstavbě zařízení pro lodní, ropný a plynárenský průmysl. Nadále bude působit i jako ředitel divize robotika a automatizace v ABB Česká republika. Vystudoval Fakultu elektrotechniky a informatiky VŠB v Ostravě.

ABB má sídlo ve Švýcarsku. Do Česka společnost přišla začátkem 90. let minulého století. Počet zaměstnanců se loni meziročně snížil o 94 na 3683. Firma podniká v energetice a automatizaci. Provozuje sedm výrobních závodů v Praze, Brně, Ostravě, Trutnově a Jablonci nad Nisou, čtyři výzkumná a vývojová centra a komplexní technický servis. Loni jí klesl čistý zisk meziročně o 39 procent na 712,4 milionu korun. Tržby zhruba stagnovaly na 14,8 miliardy korun.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.