Plzeňský Daikin dosáhl vysokého zisku

Zpráva ČTK vydáno dne 24. října 2018

Firma vyrobila dosud nejvíce klimatizačních jednotek, a to 1,55 milionu vnitřních a téměř 600.000 venkovních. Zisk byl 351 milionů korun.

Podle mediálního zástupce společnosti Ondřeje Hubatky dosáhla společnost vysokého zisku i přes významné investice, inovace a zvyšování mezd. Plzeňský závod, který funguje od roku 2004, zaznamenal rekordní prodej v Evropě. Jeho výrobky se prodávají například i v Japonsku, USA, Thajsku, Číně nebo Austrálii.

Daikin dlouhodobě usiluje o to, aby výroba i výsledné produkty splňovaly nejpřísnější možné ekologické normy. Kvůli tomu plní nové klimatizace ekologickým chladivem R32, které vyvinul přímo v plzeňském závodě. Koncem února 2018 začal vyrábět v Plzni novou klimatizaci Stylish. Je nejmenší jednotkou ve své třídě s moderními technologiemi, které pocházejí i z plzeňského vývojového centra. K nim patří senzor s wi-fi adaptérem zabudovaným přímo v samotné jednotce. Detekuje pohyb lidí v bezprostředním okolí, a přizpůsobuje tak svoji aktivitu. Nová technologie CFF zajišťuje téměř nulovou hlučnost. 

Japonský Daikin je vedoucí výrobce vytápěcích a klimatizačních systémů na světě. V Evropě, kde nikdo nemá tak velkou výrobní kapacitu, je jeho tržní podíl kolem 20 procent. V Plzni začínal s jednou linkou, dnes jich má devět.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.