Jsme největší strojírenský web
Oslavte s námi víc než 142 tisíc návštěv a 752 tisíc zobrazených stránek za měsíc leden! Máme pro vás dárek...

Podle ankety Němci nechtějí zákaz spalovacích motorů

Zpráva ČTK vydáno dne 22. března 2021

Anketa institutu pro výzkum veřejného mínění Civey ukázala, že navzdory trendu elektromobility, nejsou Němci příznivci plošného zákazu aut s benzinovými a naftovými motory.

Na otázku „Od kdy by se podle vašeho názoru měla přestat v Německu prodávat auta se spalovacím motorem?“ odpovědělo 55 procent z 2502 dotazovaných, že by takový časový limit neměl existovat.

S požadavkem Zelených vyjádřilo souhlas jen 22 procent respondentů. Dokonce i mezi stoupenci této strany se pro zákaz benzínových a naftových aut vyslovilo jen 55 procent z nich.

Prodej nových osobních aut v Německu v únoru meziročně klesl o 19 procent. Benzinová auta vykázala meziroční pokles o 41,4 procenta, jejich podíl činil 37,7 procenta. O 35 procent na podíl 25,4 procenta klesl prodej dieselových aut.

Elektromobily dosáhly podílu 9,4 procenta, což je meziroční nárůst o 124,2 procenta. Ještě lépe si vedly takzvané plug-in hybridy s růstem o 161,9 procenta – v únoru měly mezi nově zaregistrovanými osobními vozy podíl 11,3 procenta.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.