První elektrický bagr do jedné tuny je na světě

Zpráva ČTK vydáno dne 12. srpna 2019

Společnost Doosan Bobcat EMEA, jež je předním světovým výrobcem kompaktních stavebních strojů, začala jako první na světě vyrábět elektrický bagr ve třídě do hmotnosti jedné tuny. První stroj sjel v červenci z výrobní linky v Dobříši.

Model Bobcat E10e je první elektrické jednotunové minirypadlo na světě. Stroj je vybaven lithium-iontovým bezúdržbovým akumulátorem s pokročilým řídícím systémem. Dokáže pracovat až čtyři hodiny na jedno nabití. Pomocí volitelné externí rychlonabíječky lze akumulátor dobít na 80 procent kapacity za méně než dvě hodiny. Díky tomu může model E10e pracovat po celý pracovní den, když je používán s běžnými přestávkami.

Elektrický model E10e je postaven na stejné platformě a vyráběn na zcela stejné výrobní lince jako minirypadla E08 a E10z poháněná vznětovými motory. Tato linka má v současné době celkovou kapacitu 2000 strojů za rok a může vyrábět modely se vznětovými motory a elektromotory, jak to bude požadovat aktuální poptávka trhu. První sériově vyrobené elektrické minirypadlo bude putovat k autorizovanému prodejci výrobků Bobcat Inter-techno ve městě Apeldoorn v Nizozemsku, který jej použije jako ukázkový stroj a bude jej také pronajímat prostřednictvím partnerské společnosti.

Firma již má vyprodanou výrobní kapacitu na letošní rok, přijímá tak objednávky na rok 2020.

Více na: https://www.bobcatdobris.cz/

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.