PTR Robots uvádí na trh robot pro zvedání a rehabilitaci pacientů

Zpráva ČTK vydáno dne 6. října 2020
Foto: PTR Robots

Oblast zdravotnictví nabízí prostor pro uplatnění řady technologických novinek. Jednou z nich je i robot od dánské firmy PTR Robots, který umí nejen zvedat a přemisťovat pacienty, ale pomáhá jim i s rehabilitací. Je uživatelsky přívětivý, zvládně jej obsloužit jedna osoba a bez problémů „projde“ běžnými dveřmi.

Jeden ze čtyř na lůžko upoutaných pacientů v každé běžné nemocnici není soběstačný a potřebuje pomoc, a to jak s překlady a zvedáním, tak s rehabilitací. A tyto služby jsou ještě potřebnější v domovech s pečovatelskou službou a domovech pro seniory. Podle Světové zdravotnické organizace připadá celá jedna třetina všech pracovních úrazů u zdravotních sester na úrazy způsobené zvedáním těžkých břemen.

„O náš robot pro zvedání a rehabilitaci pacientů je velký zájem ze strany mnoha domovů s pečovatelskou službou, nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Pokud si senior zlomí krček stehenní kosti, může mu tento robot pomoci bezprostředně po operaci hned začít vstávat. A navíc pacientům pomáhá s prvními kroky po operaci,“ říká Lone Jager Lindquist, generální ředitel firmy PTR Robots.

Zvedací robot od firmy PTR Robots vyniká „kompaktním“ provedením a dokáže tak snadno projít i běžným dveřním otvorem. Díky tomu nabízí větší flexibilitu než běžně používané stropní závěsy či ramena.

„Díky PTR robotům jsme vytvořili zcela novou kategorii produktů v oblasti překládání, zvedání a rehabilitace pacientů, podobně jako se nám to podařilo s dezinfekčními UVD roboty, kteří dezinfikují prostory a povrchy s pomocí UV záření,“ říká Claus Risager, generální ředitel firmy Blue Ocean Robotics a předseda představenstva společnosti PTR Robots.

PTR Robots je dceřiná společnost firmy Blue Ocean Robotics, jedné z předních světových skupin zabývajících se vývojem robotů pro profesionální použití. Společnost Blue Ocean Robotics sídlí v dánském Odense, evropském „hlavním městě robotů“, kde tato skupina vyvíjí, vyrábí a prodává roboty pro profesionální použití ve zdravotnictví, pohostinství, stavebnicí a zemědělství.


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.