AKTUALIZOVÁNO: Škoda Auto a TPCA zastavují výrobu

Zpráva ČTK vydáno dne 17. března 2020
Foto: Škoda Auto

Výroba v automobilce Škoda Auto se zastaví tuto středu ve 22:00, obnovena bude v neděli 5. dubna ve 22:00, řekl ČTK odborový předák Jaroslav Povšík. Zastavení výroby souvisí s nynějším šířením nového koronaviru. Automobilka se zatím oficiálně nevyjádřila. Škoda Auto je v Česku stěžejní firmou, má subdodavatele z celé republiky.

Podle Sdružení automobilového průmyslu představuje Škodovka pro mnoho českých dodavatelů pětinu až 30 procent jejich produkce. Zastavení výroby Škodovky může ovlivnit i zaměstnanost v dodavatelských společnostech. Samotná automobilka zaměstnává v Česku zhruba 34 000 lidí, dalších zhruba 3 000 lidí pracuje ve Škodě prostřednictvím pracovních agentur.

Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) zastaví výrobu od 18. března, tedy od středy příštího týdne . Přerušena by mohla být až do pátku 17. dubna, řekl ČTK mluvčí TPCA Tomáš Paroubek. V TPCA pracuje v současnosti zhruba 2 500 lidí a firma představuje jednoho z největších exportérů v České republice a zároveň největšího zaměstnavatele na Kolínsku. Jaký bude mít zastavení výroby na firmu dopad, mluvčí neuvedl. „V současné situaci s ohledem na koronavirus jsme se dohodli, že od 25. března přerušíme výrobu,“ řekl Paroubek. Zastavení výroby se podle něj následně spojí s plánovanou odstávkou, proto zůstane firma zavřená déle.

(Aktualizace: Původně ohlášený termín zastavení výroby v TPCA byl z 25. března změněn na 18. března.)


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.