Škoda Auto otevřela automatizovaný sklad dílů

Zpráva ČTK vydáno dne 15. listopadu 2018

V hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi otevřela automobilka Škoda Auto nový automatický sklad menších dílů. Díly tady uskladňují a vyskladňují roboty. Společnost do skladu investovala zhruba osm milionů eur (asi 200 mil. Kč).

Nový sklad má plochu 2000 metrů čtverečních, vejde se do něj 71.000 speciálních malých přepravek. Do 14 metrů vysokých regálů se za hodinu naskladní až 580 těchto malých plastových přepravek, stejný počet se za stejnou dobu stihne i vychystat. Dva roboty díly naskladňují, dva další se starají o vyskladňování. Další roboty se pak starají o přepravu přímo na montážní linky. Automatický sklad reaguje v reálném čase na požadavky z výroby.

Nově otevřený sklad je již druhým v pořadí, který automobilka provozuje, srovnatelný má již zhruba rok v Kvasinách. Menší díly naskladňují roboty a přepravují je ze skladu přímo na montážní linky. Na linku tedy přichází přesně v tom pořadí, v jakém budou montovány. Díky automatizaci se zvyšuje preciznost práce, zrychluje se logistika a minimalizuje chybovost. Lidé se mohou místo náročné práce věnovat dalším úkonům.

"Loni se nám podařilo procesy ve výrobní logistice v závodě Kvasiny podstatně zlepšit. S novým automatickým skladem menších dílů teď zvýšíme na novou úroveň i efektivitu procesů v našem hlavním výrobním závodě. Sklad menších dílů v Mladé Boleslavi je výrazně větší a širší a díky moderní technice v duchu principů Průmyslu 4.0 také optimálně připravený pro budoucí požadavky na výrobu automobilů," doplnil člen představenstva společnosti Škoda Auto Michael Oeljeklaus.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.