Škoda Scala se začne vyrábět během února

Zpráva ČTK vydáno dne 11. prosince 2018

Nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid, se začne v hlavním závodě automobilky v Mladé Boleslavi vyrábět v únoru příštího roku. V dubnu bude vůz uvedený na trh a v květnu s ním odjedou první zákazníci.

Automobilka chce modelem oslovit mladší sportovněji založené zákazníky. Scala je první model značky Škoda postavený na platformě MQB A0 koncernu Volkswagen, kterou využívá například VW Polo. V nabídce je pět motorů s výkony od 66 kW (90 k) do 110 kW (150 k). Scala bude nabízená s benzinovými agregáty 1,0 nebo 1,5 TSI, dieselovým motorem 1,6 TDI a v závěru letošního roku se objeví i verze litrového motoru na zemní plyn CNG. Vozy budou dodávané buď s manuální šestistupňovou převodovkou, na přání pak s automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG.

Škoda také poprvé disponuje standardně připojením k internetu přes LTE a je také prvním modelem Škody s dynamickými zadními blinkry. Ty tvoří jednotlivé LED diody. Po aktivaci směrového světla se jednotlivé diody rozsvěcí po sobě směrem od vnitřní strany po vnější. Škoda, stejně jako u jiných modelů, přišla s největším zavazadlovým prostorem ve své třídě o objemu 467 litrů. Délka vozu je 4,362 metru, což je o šest cm více, než měřil předchůdce Rapid. V nabídce jsou kola o rozměru 16 až 18 palců.

Virtuální Kokpit, který je dostupný na přání, má displej o velikosti 10,25", což je největší rozměr v rámci třídy kompaktních vozů. Díky novým mobilním online službám Škoda Connect mohou cestující pomocí mobilního telefonu zamknout a odemknout vůz nebo aktualizovat software infotainment systému nebo mapy navigace "vzduchem". Díky zabudované kartě eSIM s připojením LTE je vůz vždy online, navíc disponuje systémem tísňového volání eCall.

Ceny automobilka oznámí v průběhu ledna.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.